ماموران انتظامی اهداگران امنیت و آرامش برای سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- فضای سرزمینی سیستان و بلوچستان و ویژگی‌های خاص جغرافیایی و ژئوپلیتیکی و همسایگی آن با کشورهای افغانستان و پاکستان موقعیت امنیتی این استان را در وضعیت ویژه قرار داده است که در این شرایط حساس ماموران نیروی انتظامی و امنیتی نبض امنیت را در دست گرفته و فراتر از هستی شان با بخشش جان و زندگی خود امنیت را به مردم ایران هدیه کردند.

به گزارش ایرنا،در طول تاریخ تمدن و حکومت در ایران شاهدیم که نهادهای تخصصی در زمینه حفظ و ارتقا امنیت با نام‌ها و سازو کارهای مختلف وجود داشته و نقش مهمی در پیشرفت اهداف مختلف این مرز و بوم ایفا کرده اند.

وجود نظم و امنیت از اصولی‌ترین نیازهای مردم و زمینه ساز رشد و توسعه پایدار در جامعه است از اینرو نقش نیروی انتظامی در احساس امنیت بسیار تاثیرگذار بوده و این نهاد مهمترین بعد نظارت اجتماعی در جامعه محسوب می‌شود.

 در شهرهای مرزی، امنیت جایگاه ویژه‌ای دارد در طول سالیان متمادی تاریخ این شهرها نشان داده که برای برقراری امنیت در این مناطق از جان گذشتگی و فداکاری حرف اول را زده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود توطئه ها و دسیسه های گوناگون دشمنان و هجمه‌های فیزیکی بوسیله ایادی دست نشانده خود سعی داشته اند مرزهای سیستان و بلوچستان را ناامن و با استفاده از موقعیت مرزی این استان ضمن انتقال موادمخدر به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند اما ماموران نیروی انتظامی و امنیتی با جان فشانی و ایثار نه تنها اجازه تعرض به خاک میهن را ندادند بلکه اقدامات مثبت امنیتی این استان را تقویت کرده و جایگاه آن را در تراز امنیتی کشور ارتقا دادند.

امنیت موجود محصول تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است

نماینده ولی فقیه در سیستان‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: با وجود زمینه‌های ناامنی در این استان شرایط امنیتی منطقه با سایر نقاط کشور متفاوت بوده و امنیت موجود محصول تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است و این یک نکته مهم و درخشان در کارنامه عملیاتی نیروی انتظامی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی کار نیروی انتظامی را متنوع و با توجه به وسعت جغرافیایی سیستان و بلوچستان گسترده دانست و افزود: هم مرزی با ۲ کشور بی ثبات منطقه و تهدید گروهک‌های تروریستی کار را سخت می‌کند اما باید توجه داشت که با فضیلت‌ترین کارها سخت‌ترین آنهاست که نیروهای امنیتی و انتظامی آن را انجام می دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان امنیت را از نعمت‌های مهم و پیش نیاز هر گونه پیشرفتی دانست و بیان کرد: انسان زمانی که نعمتی را از دست می‌دهد قدر آن را می‌داند و امنیت هم از این‌گونه نعمت‌هاست که زیربنای توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و علمی در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و این اهمیت کار را می رساند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان یکی از کارگزاران انقلاب اسلامی باید تلاش کند تا خدمات خود و نظام اسلامی و تاثیرات آن را در ابعاد مختلف برای مردم بیان کند.

امنیت امروز جامعه مرهون تلاش نیروی انتظامی است

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: بی‌تردید امنیت و آرامش امروز جامعه، مرهون فداکاری‌ و زحمات شبانه‌روزی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است.

احمدعلی موهبتی افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران؛ به عنوان یک نهاد جامعه محور و متکی بر اصول اخلاقی، رفتاری و اجتماعی برخاسته از میان مردم است که نقش برجسته و ممتازی را در تامین نظم و انضباط اجتماعی ایفا می‌کند.

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح، فضایی امن و آرام و مناسب برای رشد و توسعه استان مهیا شده است. 

نظم و امنیت پایدار حاصل رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا است

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: از تاسیس نیروی انتظامی حدود ۳۰ سال می‌گذرد و این نظم و امنیت پایدار حاصل رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا است و ما از این نظم و امنیت دفاع خواهیم کرد و راه شهیدان عزیز را با اقتدار ادامه خواهیم داد.

سردار احمد طاهری با بیان اینکه  دراین هفته در سطح کشور، برنامه‌های خدماتی گوناگونی اجرا می‌شود گفت: دیدار با خانواده شهدا و اقدامات درمانی بصورت رایگان، جلسات هم‌اندیشی و ملاقات حضوری با مردم و کارکنان، اجرای برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان از جمله اقدامات هفته نیروی انتظامی در سطح این استان است.
وی افزود: همیاری مردم با ما، همیشه باعث ارتقای سطح امنیتی سیستان و بلوچستان شده و نظم بیشتری را شاهد هستیم که این همراهی قابل ستایش است.

امنیت ایران اسلامی مدیون تلاش‌های شبانه روزی پلیس است

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: امنیت، پویایی و نشاط ایران اسلامی مدیون تلاش‌های شبانه روزی پلیس است.

غلامرضا گنجی، اقتدار پلیس را در دفاع و حفظ حقوق مردم دانست و امنیت را یکی از مولفه‌های مهم زندگی انسان ها عنوان کرد و افزود: حضور مقتدرانه پلیس در جامعه مایه آرامش و امنیت روانی مردم و احساس ناامنی مجرمان شده است و خوشبختانه فرماندهی انتظامی شهرستان زابل در این خصوص بسیار مطلوب و اثر بخش عمل کرده است و سازمان‌های دیگر نیز باید پشتوانه این نیروی خدمتگزار باشند.

وی خاطرنشان کرد: امنیت بسیار خوب به ویژه درخصوص کشف مواد مخدر،کشف سرقت‌های اخیر و همچنین اقدامات موثر انتظامی در بحث پیشگیری از کرونا را مرهون زحمات شبانه‌روزی مجموعه نیروی انتظامی هستیم.

امنیت تامین کننده توسعه سیستان و بلوچستان

 در سایه وجود امنیت بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توسعه پیدا می‌کند بنابراین نیروی انتظامی که با مدیریت سریع و صحیح و به موقع امنیت و ابعاد مختلف  آن را در طول سال‌های متمادی  به  مردمان مرزنشین سیستان و بلوچستان اهدا کرده به طور مستقیم و غیرمستقیم نقش و عملکرد زیادی در رسیدن به توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی این استان داشته است.

و باید برای خودمان یادآور شویم نکوداشت نهادی چون نیروی انتظامی با این حجم از ایثار و فداکاری به یک هفته ویژه منحصر نمی‌شود و مردمان سیستان و بلوچستان همواره سربازان و نگاهبانان امنیتشان را پاس می‌دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =