۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۶
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84083764
منبع: با مشارکت مدرسه آنلاین استاد سلام source
۰ نفر

برچسب‌ها

چطور کلاس آنلاین خوب بیابیم؟

این روزها درباره کلاس آنلاین و برگزاری کلاس های مدارس به صورت مجازی بسیار می شنویم به طوری که درخواست برای معلم خصوصی و کلاس های حضوری و آنلاین بیشتر از پیش شده به همین منظور تصمیم گرفتیم تا با یکی از سایت هایی که این روزها بسیار کاربردی در خدمت آموزش کشور فعالیت می کنند همراه باشیم:

داستان کوتاه شاگرد امریکایی:

به گفته کارشناس آموزش استادسلام:حوالی سال ۹۵ بود که طی درخواستی از طرف شاگرد در امریکا برای ارتباط با استاد به فکر برگزاری کلاس های آنلاین افتادیم.شاگردی که هزینه های پرداخت معلم خصوصی برایش سنگین بود چرا که باید به دلار پرداخت می کرد تصمیم گرفته بود با جستجو در اینترنت به دنبال یک مدرس خوب آنلاین باشد تا بتواند با هزینه کمتری معلم خصوصی داشته باشد. جدا از اختلاف ساعت, بسیار جذاب و جالب بود که این درخواست در سیستم ما ثبت شد و توانستیم شاگرد و استاد را بهم متصل کنیم. 

پدری از کرمان همان روزها تماس گرفت و گفت برای دخترم و برای معلم هایش سه تا تبلت میخرم که کل کلاس های کنکور را آنلاین با استادهای خوب شما بگذراند و دو معلم کنکور خوب معرفی کردیم و اوضاع به خوبی پیش رفت.

این داستانها مدام پیش می آمد و تدریس آنلاین برایمان از تدریس خصوصی جذاب تر شد

با این اتفاقها به این فکر افتادیم چرا باید منتظر درخواست از خارج از کشور باشیم !! می توانستیم با کاهش هزینه های استادهای پروازی استاد و شاگرد را حتی در داخل کشور بهم متصل کنیم.همیشه تعداد زیادی از شاگردانی که در شهرستان های دور و نزدیک زندگی می کردند از این گلایه داشتن که تمامی امکانات و دسترسی به برترین اساتید گروه های آموزشی برایشان دشوار است و این اساتید فقط در پایتخت و شهرهای بزرگ تدریس دارند.با برپایی کلاس آنلاین در استادسلام حتی در دورترین نقاط هم برترین معلم ها را به خانه های شان آوردیم. درواقع راه اندازی و برقراری کلاس های آنلاین استادسلام در سال ۹۵ کلید خورد و بخش برگزاری کلاس آنلاین راه اندازی شد. کم کم درخواست ها بیشتر شد و بخش پشتیبانی را برای آموزش به اساتید و شاگردان راه انداختیم.

معلم آنلاین خوب علاوه بر دانش خود نیاز به دانش آی تی دارد.

بدین شکل توانستیم تا حدود زیادی به افزایش دانش IT معلم ها هم کمک شایانی کنیم و در همین راستا نیز گام های موثری برداشتیم.

معلم با تجربه خوب تدریس لزوما معلم خوب در کلاس آنلاین نیست و باید تجربه کسب کند از سال ۹۴ معلم ها شروع کردند به تجربه آن هم با شاگردان خارج کشور که در پرداخت دستمزد دست و دلباز تر بودند.

در پاسخ به این سوال که استقبال از کلاس های آنلاین چطور هست؟ ایشان پاسخ دادند:

در ابتدا تصور برگزاری کلاس های خصوصی آن هم به شکل تدریس خصوصی آنلاین برای همه رشته ها دور از انتظار کاربران بود اما کم کم با همت بخشی از اساتید توانستیم حتی در تدریس خصوصی ریاضی که با علم اعداد و آمار سروکار دارد کلاس آنلاین داشته باشیم.تصور اساتید از درس هایی مانند ریاضی این است که حتما باید قلم نوری داشته باشند که صدالبته اگر قلم نوری داشته باشند بسیار کاربردی خواهد بود اما اگر ندارید هیچ اشکالی هم ندارد با داشتن یک فایل پاورپوینت عالی می توانید تدریس خود را به نحو احسن انجام دهید.برای برگزاری کلاس آنلاین یک ابزار مهم داشتن سرعت نت مناسب است که اولویت شما باید باشد و باقی کارها را به ما بسپارید. در استاد سلام در فضای اسکای روم و ادوبی کانکت برایتان کلاس آنلاین می سازیم، پشتیبانی می کنیم، حتی برای معلم های مدارس، شاگرد خصوصی هم جذب می کنیم.

از ایشان پرسیدیم ابزار و امکانات لازم برای برگزاری کلاس آنلاین را در چه چیزهایی می بینید؟

به گفته ایشان ابزار مناسب برگزاری کلاس آنلاین شامل :

۱.دانش آی تی استاد(جهت آمادگی اساتید درخدمتشان هستیم)

۲.داشتن اینترنت مناسب( اینترنت بالای ۵۱۲,  TDLTEو  یا ای دی اس ال , برای اینترنت موبایل نیز ۴G)

۳.وبکم+میکروفون+لپ تاپ یا کامپیوتر

۳.قلم نوری (الزامی نیست, باشه بهتره)

۴.ارائه مطالب به صورت پاورپوینت

۵.مهارت برقراری ارتباط با دانش آموزان

در کلاس های آنلاین

هم اکنون ما بیش از ۳۵۰۰۰ معلم فعال در سایت استادسلام داریم، در رشته های مختلف در پایه های متفاوت اعم از کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فیزیک و ... در کلاس های آنلاین به تدریس مشغول هستند و جالب اینجاست که شاگردان نیز با رضایت کامل برای دوره های بعدی نیز پیش ثبت نام می کنند.مهم نیست به عنوان استاد از خارج کشور هستید یا از داخل کشور. می توانید در سایت استادسلام درآمدزایی مستقل داشته باشید. بعضی از کلاس ها که کمی حرفه ای تر در حال برگزاری هستند با استفاده از قلم نوری ، فایل های لازم به صورت پاور پوینت یا PDF معلم ها تمام تلاش خود را می کنند تا ارائه بهتری داشته باشند.

همچنین ایشان مزیت های کلاس آنلاین را این طور بیان کردند:

· عدم محدودیت زمانی

· تدریس به هر کجای دنیا بدون محدودیت مکانی

· بدون نگرانی ابتلا به کرونا

· داشتن تعداد بیشتری معلم و یا شاگرد و ارتقاء سطح دانش

· ذخیره زمانی که برای رفت و آمد صرف میشود

· ذخیره مالی به جهت کم هزینه بودن
 

مدرسه ابتدایی با نرم افزار ادوبی کانکت قادر است تمام دانش آموزان را به صورت زنده نمایش دهد، معلم به دانش آموز توجه دارد و حتی لازم باشد ورزش هم میدهد، همه این تجربه ها در این سایت انجام شده.


عدم محدودیت زمانی

از مزایای کلاس آنلاین عدم محدودیت زمانی بوده و هست. بدین منظور که شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز کلاس داشته باشید. صبح زود یا آخر شب ها تعطیلات آخر هفته یا در شلوغی اوایل هفته. برنامه ریزی برای برگزاری کلاس آنلاین را به خودتان سپرده ایم. لحظه به لحظه ساعت کشورهای مختلف را برایتان به نمایش در می آوریم تا با اطلاع از زمان خواب و استراحت افراد در کشورهای مختلف بتوانید برنامه ریزی خوبی داشته باشید


 


از مدرسه آنلاین استادسلام چه خبر؟

کم کم با اضافه شدن اساتیدی که تنها تمایل به برگزاری کلاس آنلاین داشتند نوبت به مجتمع های آموزشی از جمله آموزشگاه ها و مدارس رسید. در ابتدا مجاب کردن افراد برای شرکت در کلاس های آنلاین کمی دشوار بود چرا که از کیفیت آموزش تردید داشتند اما کم کم و با ظهور ویروس کرونا مدیران مدارس نیز برآن شدند تا برای کلاس هایشان تدریس آنلاین داشته باشند.

برای راه اندازی مدیران و معلمان بخش پشتیبانی ویژه مدارس را راه اندازی کردیم و به تک تک اساتید آموزش های لازم را دادیم. کما اینکه همچنان این روال ادامه دارد و در صورتی که مدیران مدارس تمایل داشته باشند معلمان آن ها را برای آموزش در کلاس آنلاین آماده می کنیم، مدرسه آنلاین استادسلام به جایی رسیده است که مدرسه دوستان و همشهری های خودش را ترغیب به داشتن مدرسه آنلاین استادسلام میکند و افتخار میزبانی مدارس از شهرها و حتی کشور های مختلف را داریم از کشور بلژیک مدسه فارسی زبانان در استاد سلام برقرار شده، شهرهایی چون قم، الشتر، گناباد، آمل، کاشان، کرمانشاه، قشم و .... در کنار مدارس پر آوازه شهر تهران در حال آموزش هستند.

مدرسه آنلاین استادسلام با هدف تسهیل ارتباط بین دانش آموزان مدیران و معلم ها جهت حفظ و برقراری بهداشت روان و سلامت افراد جامعه و افزایش درآمد بخش مهمی از جامعه که همان معلمان هستند قدمی برداشت و امسال مدرسه آنلاین استادسلام راه اندازی شد.شما در مدرسه آنلاین استادسلام محدودیت کاربر نخواهید داشت و می توانید همزمان شاگردان خود را از اقصی نقاط به کلاس وصل کنید.مدارسی شامل مدرسه آنلاین دخترانه و پسرانه سما, دبیرستان آنلاین گل, دبیرستان آنلاین شیوا و ... هم اکنون از بستر کلاس های آنلاین استادسلام کلاس های خود را برگزار می کنند. برای شروع و ثبت اولیه می توانید به عنوان تست کلاس آنلاین وارد صفحه کلاس آنلاین شوید و در فضای کلاس آنلاین قرار بگیرید سپس برای دریافت خدمات ما اقدام کنید:
شماره های پشتیبانی این سایت : ۰۲۱۲۸۴۲۸۱۳۹-۰۲۱۲۸۴۲۸۹۱۴

منبع: با مشارکت مدرسه آنلاین استاد سلام source

برچسب‌ها

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha