پرداخت کمک هزینه معیشتی برای صد هزار خانوار مددجوی بهزیستی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با کمک بنیاد مستضعفان ۳۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت کمک هزینه معیشتی صد هزار خانوار مددجوی بهزیستی در کشور در نظر گرفته شده که به آنها پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحید قبادی دانا روز چهارشنبه در مراسم اهدای اقلام ضروری به مددجویان بهزیستی در استان سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفرانس افزود: این کمک هزینه معیشتی به مستمری بگیران و پشت نوبتی ها بر اساس اولویت و جدول توزیع سوال استانی و سامانه درنظر گرفته شده، اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: کمک هزینه معیشتی پرداختی برای هر خانوار مددجوی بهزیستی ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

قبادی دانا در ادامه از اهدای اقلام معیشتی و کمک به ساخت مسکن برای یکهزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در شهر های چابهار و قصر بند در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ارزش ریالی این هدایا ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین کمک هزینه ساخت ۱۴۰ واحد مسکونی به مددجویان جنوب استان سیستان و بلوچستان پرداخت شد و تجهیزات توانبخشی مانند ویلچر و ویلچر برقی و اقلام منزل مانند یخچال و چرخ خیاطی نیز در اختیار مددجویان قرار گرفت که برای تامین این اقلام بنیاد مستضعفان ۱۵۰ میلیارد ریال اختصاص داد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بنیاد مستضعفان در شرایط کرونا تا کنون ۱۷۵ میلیارد تومان به شیوه‌های مختلف مانند کمک هزینه لوازم بهداشتی مددجویان، کمک هزینه لوازم بهداشتی کودکان کار و خیابان و کمک هزینه معیشتی کارکنان مراکز سالمندان و معلولان به مددجویان بهزیستی کمک کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جامعه