بزرگداشت هفته وحدت از مصادیق تعظیم شعائر دینی است

رشت - ایرنا - مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: بزرگداشت هفته وحدت یکی از مصادیق تعظیم شعائر دینی و از مهمترین فعالیت های ملی است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در رشت افزود: بر مبنای آیات کریمه محمدرسول الله و ضرورت انسجام ملی و برکت وحدت بین مذاهب اسلامی که تاکنون این وحدت عزت آفرین، امنیت بخش و موجب رشد و ارتقاء در فضای روحی و روانی، معنوی و حتی مادی بوده، لذا از باب شکرگزاری و تاکید بر این برکت الهی امسال هم به بهانه میلاد خجسته رسول خدا (ص) هفته وحدت در گیلان با پیش بینی برنامه های استانی و شهرستانی، بزرگ داشته می شود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش وحدت در جامعه اظهار داشت: اهمیت وحدت آنچنان است که بخش زیادی از سرمایه گذاری دشمنان دین و میهن توسط استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی در بر هم زدن اتحاد و وحدت بین مردم ایران به بهانه هایی همچون قومیت گرایی و اختلافات مذهبی انجام می گیرد و همه ساله بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی به میزان فعالیت ها و سرمایه گذاری های دشمنان ملت و این کشور اسلامی افزوده می شود.

وی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان دبیرخانه مناسبت ها و شئونات مذهبی بر خود لازم می داند مانند سال های گذشته برای برگزاری مراسم های هفته وحدت برنامه هایی را در سطح استان و بویژه شهرستان های تلفیقی تدارک دیده و اجرایی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری برنامه های ویژه هفته وحدت با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در این استان اضافه کرد: در گرامیداشت هفته وحدت برنامه های مختلفی در استان تدارک دیده شده که نخستین آن با عنوان نشست علمای اهل سنت و چهره های تقریبی با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و ارسلان زارع استاندار این خطه در مصلی رشت برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: اطلاع رسانی به ائمه جمعه شهرستان ها در تاکید بر  وحدت، فعال کردن شبکه های تبلیغ و مساجد در ارتباط با احترام متقابل به اقوام و مذاهب در راستای همزیستی مسالمت آمیز و حاکمیت فضای اخوت در گیلان و ابلاغ شبکه مدیران دستگاه های اجرایی و شهرداران برای تبلیغات محیطی در سردر ادارات با محوریت هفته وحدت  از جمله دیگر برنامه ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان اظهار داشت: بهره گیری از چهره های تقریبی در برنامه های متعدد صدا و سیما به منظور تبیین هفته وحدت، توجیه مداحان و هیات های مذهبی و تشکل های مردمی دینی در ارتباط با احترام به اقوام و مذاهب در تقابل با تفرقه انگیزی تشیع لندنی و مقابله با صهیونیست،  تهیه و تولید برنامه هایی با موضوع هفته وحدت در راستای گام دوم انقلاب و دیدار با ایثارگران و عیادت از چهره های تقریبی اهل سنت از دیگر برنامه های هفته وحدت در  استان است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان شیعه و سنی، تجلیل از چهره های تقریبی تالش، رضوانشهر و آستارا، نشست و دیدار با ائمه جمعه این شهرستان ها، برگزاری هم اندیشی علمای فریقین به صورت مجزا و شهرستانی در موضوعات چالش های موجود جامعه، برگزاری مراسم شب شعر با موضوع هفته وحدت و برگزاری رزمایش فرهنگی مقابله با صهیونیسم دشمن مشترک اسلام و مسلمین از جمله دیگر برنامه ها است.

هفته وحدت اسلامی یا هفته وحدت از ۱۲ ربیع‌الاول که سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)   بنا بر روایات اهل سنت است آغاز و تا ۱۷ ربیع‌الاول سالروز ولادت حضرت بر طبق روایات شیعه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =