انتخابات ۲۰۲۰؛ بایدن نامزد محبوب رای‌دهندگان آمریکایی در موضوعات کلیدی

تهران-ایرنا- نتایج نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که جو بایدن نامزد دموکرات همزمان با  نگرانی گسترده درباره همه گیری کرونا و درخواست‌ها برای اقدامات گسترده جهت بهبود وضعیت اقتصادی، با اختلاف ۹ درصدی در نظرسنجی ملی از دونالد ترامپ جلو است.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، نتایج نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و کالج سیِنا از رای دهندگان احتمالی نشان می دهد: فقط دو هفته مانده تا پایان کارزارهای انتخاباتی، ترامپ در هیچ یک از مسائل مهم کشوری در انتخابات رقیب پیشتاز نیست و این امر در صورت فقدان اشتباهی از سوی بایدن شانسی برای او برای بهبود وجهه سیاسی اش باقی نمی گذارد.

ترامپ همچنین امتیاز خود در مدیریت اقتصادی را از دست داده است و اکنون رای دهندگان درباره اعتماد بیشتر به او یا بایدن برای مدیریت اقتصادی دچار اختلاف شده اند.

درباره سایر موضوعات مورد بررسی در این نظرسنجی، رای دهندگان با یک اختلاف گسترده بایدن را به ترامپ ترجیح می دهند.

اختلاف پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در مدیریت همه گیری کرونا ۱۲ درصد است و رای دهندگان با یک اختلاف ۶ درصدی به بایدن بیش از ترامپ برای انتخاب قضات دیوان عالی برای اجرای نظم و قانون اعتماد دارند.

همچنین آمریکایی ها بایدن را با یک اختلاف ۲۰ درصدی بیش از ترامپ توانمند در ایجاد اتحاد در کشور قلمداد می کنند.

به طور کلی بایدن مورد حمایت ۵۰ درصد رای دهندگان احتمالی و ترامپ مورد حمایت فقط ۴۱ درصد از این گروه از رای دهندگان است.

از همه مهم تر این است که در این نظرسنجی مشخص شد برخی از رای دهندگان گفته اند دیگر ترامپ را قبول ندارند زیرا نمی توانند عملکرد او را بپذیرند. این گروه شامل ۵۶ درصد زنان و ۵۳ درصد از رای دهندگان سفیدپوست با مدرک دانشگاهی است که گفته اند برداشت بسیار نامطلوبی از ترامپ دارند و این سطح در تضاد با رئیس جمهوری در حال خدمت تاکنون غیرعادی بوده است.

 از نظر اکثر رای دهندگان در این نظرسنجی ترامپ نامزدی غیرمحبوب است.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۱۸-۱۵ اکتبر (۲۷-۲۴ مهر) با ضریب خطای ۳.۴ درصد انجام شد.

نظرسنجی سی ان ان پیشتازی بایدن در پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین 

دو هفته مانده به انتخابات آمریکا نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد که در سه ایالت کلیدی پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین بایدن مورد حمایت اکثریت رای دهندگان است.

در پنسیلوانیا بایدن با بیشترین اختلاف نامزد پیشتاز است. ۵۲ درصد رای دهندگان در این ایالت از بایدن و ۴۳ درصد از ترامپ حمایت می کنند. در ویسکانسین و میشیگان متوسط نظرسنجی ها از

حمایت ۵۱ درصدی از بایدن و حمایت ۴۳ درصدی از ترامپ حکایت دارند.

دو نامزد انتخابات در آیوا به طور متوسط مورد حمایت ۴۷ درصد رای دهندگان، در جورجیا،  ۴۷ بایدن  و ۴۶ ترامپ در اوهایو ۴۸ بایدن و ۴۶ ترامپ و در کارولینای شمالی به نسبت ۴۸ بایدن به ۴۶ ترامپ  با هم اختلاف دارند.

سه چهارم لاتین تبارها عملکرد ترامپ در مدیریت کرونا را قبول ندارند

شبکه خبری ان بی سی نیوز در بررسی تازه ترین نتایج نظرسنجی های یک هفته گذشته گزارش داد تقریبا سه چهارم از لاتین تبارها نحوه پاسخ دولت ترامپ به همه گیری کرونا را قبول ندارند و سهم مشابهی وی را مقصر در ابتلایش به کرونا می دانند.

در نظرسنجی منتشر شده در روز سه شنبه (دیروز) توسط صندوق آموزشی انجمن مقامات منتخب و منصوب شده لاتین تبار ۳۷ درصد از پاسخ دهندگان موافقت خود را با این موضوع اعلام کردند که رفتار غیرمسئولانه ترامپ عامل ابتلای او به کرونا بوده است.

این نظرسنجی نشان داد که ۳۹ درصد از رای دهندگان گفتند که در ماه های اخیر شغل خود را از دست داده اند.

نظرسنجی دیگری از ان بی سی نیوز و موسسه پیگیری نظرسنجی های مانکی نشان داد که ۵۲ درصد آمریکایی ها اعتمادی به ترامپ ندارند.

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان