رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مهاباد به کمتر از ۲۰ درصد رسید

مهاباد- ایرنا- مدیر بهداشت و درمان مهاباد گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یافته است.

امیر بهزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در یک ماه اخیر این سهل‌انگاری و کاهش توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان موجب شده، آمار بستری‌شدگان در بخش ایزوله بیمارستان امام خمینی (ره) سیر صعودی پیدا کند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۰ نفر در بخش کرونای مهاباد بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۶ نفر در بخش آی سی یو، ۶۶ نفر کرونا مثبت و مابقی نیز مشکوک هستند.

مدیر بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه ظرفیت بخش کرونای بیمارستان در حال پر شدن است، اضافه کرد: تنها راه کنترل و مقابله با بیماری کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و دوری از تجمع‌های خانوادگی از سوی همه اقشار جامعه است.

بهزاد با بیان اینکه هم‌اکنون مهاباد در وضعیت هشدار قرار دارد، اظهار داشت: در شهریور گذشته که رعایت موارد بهداشتی بین شهروندان به ۶۰ درصد رسیده بود آمار بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان این شهرستان به پنج نفر کاهش یافته بود در حالی که این تعداد هم‌اکنون به حدود ۱۸ برابر افزایش یافته است.

وی از احتمال وقوع موج بعدی شیوع بیماری کرونا در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: همپوشانی بیماری آنفلوانزا و کرونا در پاییز، آمار بیماران و تعداد پذیرش مراجعه‌کنندگان را افزایش می‌دهد که نیاز است از هم‌اکنون برای آن برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.

به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا در مهاباد، روز گذشته نیز دکتر "محمد نصر دادرس" کارشناس ارشد مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت و درمان در سفری چند ساعته از بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد و مرکز ۱۶ ساعته غربالگری بیماری‌های واگیر این شهرستان بازدید و از نزدیک مشکلات این مراکز درمانی به ویژه در زمینه بیماری کرونا را بررسی کرد.

بیماری کرونا  از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =