سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش برای استفاده دانشجویان در فرایند ثبت‌نام در دانشگاه‌ها خبر داد.

محمود حبیبی گفت: مزیت این سامانه در ارائه خدمت الکترونیکی تاییدیه تحصیلی به صورت برخط است و دانشجویان (یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به مراکزی حتی دفاتر پیشخوان فرم تقاضای درخواست تاییدیه تحصیلی را تکمیل کرده و پس از  پرداخت الکترونیکی  دو هزار و 300 تومان، سامانه کد پیگیری و تاییدیه درخواست را به آنها ارائه می‌دهد. 

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت (GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت (PGSB) دریافت کنند یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر  اینترنت اقدام کنند.

برای مشاهده تاییدیه تحصیلی استعلام شونده( متقاضی یا دانشجو) ، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارائه و تاییدیه تحصیلی را دریافت کنند.

نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره 82283063 دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس حاصل کنند.

فرایند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال 99بدین شرح است که  دانشجوبه سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم)  به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه کرده و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.
همچنین اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.
اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس  https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =