۱۸۷۵ نفر در گچساران به کرونا مبتلا شدند

گچساران- ایرنا-فرماندار گچساران گفت: نتایج آزمایش های پزشکی انجام شده در این شهرستان نشان می دهد که از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون یکهزار و ۸۷۵ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند.

علی خوان پایه روز چهار شنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا افزود: در این مدت پنج هزار و۷۴۲  مورد تست بیماری ویروس کرونا از افراد با علائم مشکوک در گچساران انجام شده است.

وی ابراز داشت: .۴۶درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان زن و ۵۴درصد نیز مرد بوده اند.

فرماندار گچساران تصریح کرد:۱۰درصد از مبتلایان به بیماری ویروس کرونا دراین شهرستان ساکن روستاها و۹۰درصد در شهر دوگنبدان سکونت دارند.

وی تاکیدکرد: ۳۲درصد از کارمندان دولت و هشت درصد از کارکنان حوزه درمان شامل پرستاران،پزشکان در گچساران به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند.

فرماندار گچساران اظهار داشت:یکهزار و ۴۲۶ نفر از مبتلایان به بیماری ویروس کرونا معادل ۷۶درصد بهبود یافته اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۴۷ نفر در این  شهرستان معادل ۲.۵ درصد مبتلایان، بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند.

فرماندار گچساران طرح دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی،بازدید از بازار و ادارات برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی واستفاده از ماسک از مهمترین اقدام های در حال انجام برای کنترل انتشار بیماری ویروس کرونا در این شهرستان است.

خوان پایه با یادآوری در پیش بودن فصل بیماری آنفولانزا و هشدار کارشناسان مبنی بر انتشار بیشتر بیماری ویروس کرونا از همه شهروندان خواست تا دستورالعمل های بهداشتی این بیماری را رعایت کنند.

شهرستان ۱۲۶هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها