۵۰ میلیارد ریال برای خرید ماشین آلات راهداری کردستان تخصیص یافت

سنندج - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: امسال برای نوسازی و تجهیز ناوگان راهداری این استان ۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

رامبد نوذری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با استفاده از این میزان اعتبار، خرید سه دستگاه لودر در دستور کار قرار گرفته که تاکنون یک دستگاه‌ آن تهیه و ۲ دستگاه دیگر نیز طی یک هفته آینده خریداری می‌شود.

وی اضافه کرد: مقرر شده این تجهیزات به شهرستان‌هایی که در مسیرهای برف گیر هستند تحویل داده شود تا زمستان در خدمت مسافران و جاده‌ها قرار بگیرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: حدود ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در اختیار داریم که میانگین سنی آنها حدود ۳۰ سال است.

وی تاکید کرد: همچنین در راستای خدمت رسانی بهینه به مسافران جاده‌ها هم اکنون ۵۰ تا ۶۰ دستگاه از خودروهای موجود نیازمند تعمیر اساسی بوده که در حال رایزنی برای تامین اعتبار برای این اقدام هستیم.

معاون راهداری، اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: این اداره کل سالانه در فصل زمستان با حدود ۲۱۰  گروه ثابت و سیار در محورهای ارتباطی این استان به مسافران خدمات ارائه می‌کند.

نوذری افزود: این گروه ها شامل ۴۰ گروه ثابت و ۴۸ گشت فعال بخش دولتی در جاده‌ها و محورهای بین شهری و ۱۰۰ گروه روستایی و ۲۴ گشت فعال بخش خصوصی در محورهای روستایی است.

این استان دارای ۳۸ گردنه در مسیرهای بین شهری و ۶۶ گردنه در مسیرهای روستایی دارد که در اکثر مواقع شاهد یخبندان و برف و بوران است.

طول راه های تحت پوشش راهداران این استان در مسیرهای بین شهری یک هزار و ۸۹۰ کیلومتر و راه های در مسیرهای روستایی نیز ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =