فرماندار کلات اتصال فیبرنوری شمال خراسان رضوی را خواستار شد

مشهد-ایرنا- فرماندار کلات گفت: اتصال مخابراتی پنج شهرستان به شکل حلقه‌ای مرتبط از فیبرنوری شامل مشهد- چناران- قوچان- درگز -کلات - مشهد ضروری است.

مهدی ناصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ارتباط مخابراتی کلات از مسیر طولانی و بن‌بست خطوط فیبر نوری مشهد- چناران - قوچان- درگز- کلات تامین می شود که بارها به دلیل قطع این خطوط در هر یک از این شهرستانها، ارتباطات مخابراتی کلات قطع و یا دچار اختلال شده است لذا اتصال مستقیم فیبرنوری از کلات به مشهد ضروری است.

وی ادامه داد: علاوه بر کلات به واسطه قطعیهای مکرر در مسیر حلقوی یاد شده، ارتباطات مخابراتی سایر شهرستانها نیز دچار مشکل می‌شود.

فرماندار کلات گفت: با پیگیری نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درخواستی برای اتصال شبکه فیبر نوری کلات به مشهد داده شده است و از ۱۴۵ کیلومتر این مسیر، اکنون ۴۰ کیلومتر از کلات تا قلعه نو در این شهرستان دارای فیبر نوری است و اتصال ۱۰۵ کیلومتر بقیه می‌تواند رینگ و حلقه ارتباطی فیبرنوری در شمال خراسان رضوی را تکمیل کند.

ناصری با انتقاد از کندی پروژه اتصال فیبر نوری کلات-مشهد افزود: تکمیل این حلقه ارتباطی فیبر نوری مساله قطعی مکرر مخابرات در اثر حوادث را برطرف می‌کند و این شهرستان می تواند از دو مسیر مشهد و درگز ارتباطات مخابراتی خود را تامین کند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن  قطعی فیبر نوری در حلقه مشهد- چناران- قوچان- درگز- کلات و مشهد دیگر به قطع شبکه های مخابراتی یک یا چند شهرستان در مسیر بن بست کنونی شامل چناران - قوچان - درگز و کلات نخواهد انجامید چرا که با اتصال فیبرنوری کلات به مشهد سایر شهرستانها نیز از اتصال پایدار مخابراتی بهره مند می شوند.

بر اساس اعلام اداره مخابرات شهرستان کلات طی نیمه نخست امسال دست کم پنج مرتبه ارتباطات مخابراتی این شهرستان با شبکه سراسری به دلیل حوادث طبیعی و یا خطای انسانی قطع یا مختل شده است.

شهرستان ۳۷ هزار نفری کلات در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد. شهرستانهای سرخس، کلات و درگز به ترتیب از شرق به غرب در کنار هم و مجاورت مرز ترکمنستان در شمال خراسان رضوی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =