تاکید فرمانده مرزبانی ناجا بر لزوم همکاری جدی افغانستان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی بر لزوم همکاری جدی افغانستان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و گفت: همکاری و هماهنگی بین مرزبانان دو کشور باید اساسی، کاربردی و جدی باشد و با تبادل اطلاعاتی با این پدیده شوم مبارزه کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی روز چهارشنبه در چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی در دیدار با محمد هاشم اورتاق معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان افزود: مسئولیت مرزها به عهده مرزبانان نیروی انتظامی است و مرزبانان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر هستند.

وی ادامه داد: با کشور دوست و مسلمان افغانستان هم مرز هستیم و قرابت فرهنگی و تاریخی دیرینه ای بین دو کشور وجود دارد و این ارتباط دیرینه بر هیچ کسی پوشیده نیست.

سردار گودرزی با اشاره به ایجاد امنیت پایدار در مرزهای طولانی با کشور افغانستان، افزود: اشتراکات دینی و فرهنگی بسیاری با کشور افغانستان داریم و این وجه مشترک بسیار ارزشمند است که قلوب را به هم نزدیک می کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به آسیب های خانمان سوز مواد مخدر گفت: مواد مخدر زاییده دست و تولید سودجویان و انسان های خطاکار و توطئه دشمنان است که با همکاری دو کشور می توان مانع جولان قاچاقچیان شد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت مرزها به عهده مرزبانان نیروی انتظامی است و مرزبانان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر هستند،   افزود: همکاری و هماهنگی بین مرزبانان دو کشور باید اساسی، کاربردی و جدی  باشد و با تبادل اطلاعاتی با این پدیده شوم مبارزه کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به توطئه های استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار  ادامه داد: وحدت کاملی در ایران وجود دارد و با اعتقاد به خدا و با پشتیبانی مقام معظم رهبری در مقابل هجمه های دشمنان ایستاده ایم و از کیان اسلامی دفاع و حراست می کنیم.

سردار گودرزی با اشاره به افزایش تولید مواد مخدر صنعتی در افغانستان افزود: گشت های مشترک و همزمان در مرزهای مشترک دو کشور به امنیت پایدار مرزها کمک شایانی می کند.

 قدردانی از میزبانی فرماندهی مرزبانی ناجا

«محمد هاشم اورتاق» معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت افغانستان نیز در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از میزبانی فرماندهی مرزبانی ناجا با  اشاره به تولید ۸۴ درصد تریاک کل دنیا در افغانستان گفت: با توجه به حضور نیروهای طالبان در برخی از نقاط مرزی و ولایت های افغانستان، این کشور در مبارزه با کشت و تولید مواد مخدر دچار مشکل است.

وی به انهدام ۵۲ لابراتوار ساخت شیشه در این کشور، اشاره و خاطرنشان کرد: نگرانی و حساسیت جمهوری اسلامی ایران را درک می کنیم و امیدواریم با اصلاح و بازنگری قوانین مبارزه با مواد مخدر بخشی از خلاء های موجود رفع و گام های موثرتری در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر برداشته شود.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برابر تقویم زمانی سنوات گذشته در دهه دوم مهر ماه برگزار می شود، اما با توجه به تلاقی ماه صفر و مراسم اربعین با ایام هفته ناجا، هفته ناجا در سال ۱۳۹۹ از ۲۷ مهر تا دوم ماه آبان برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =