روسیه در دریای خزر رزمایش برگزار کرد

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در دریای خزر رزمایشی را برای آمادگی واحدهای دریایی خود برای شناسایی ناوها و ناوچه‌های دشمن برگزار کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی زویوزدا متعلق به وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: ناوگروه روسیه در دریای خزر با مشارکت با خدمه ایستگاه رادار پادسولنوخ، رزمایشی را برگزار کرد.

در این گزارش گفته شد که ایستگاه رادار از نوع پادسولنوخ که روسیه در ساحل دریای خزر مستقر کرده است می تواند واحدهای دریایی در تمام مناطق این پهنه آبی را شناسایی کند.

 رزمایش دریایی روسیه در دریای خزر در دو روز اخیر برگزار شده است و بر اساس سناریوی رزمایش، ایستگاه رادار پادسولنوخ واحدهای دریایی دشمن فرضی مجهز به بالگرد را شناسایی کرد و ناوهای موشک انداز داغستان و تاتارستان و ناوچه های موشک انداز ولیکی اوستیوگ و اوگلیچ مراحل پرتاب موشک به سوی اهداف را شبیه سازی کردند. 

در این رزمایش، ناو موشک انداز تاتارستان نیز با استفاده از دستگاه های ویژه شناسایی واحدهای دریایی در زیر آب، اهداف دشمن فرضی را شناسایی کرد و واحدهای دریایی دیگر نیز با توپ و آتشبار به اهداف دشمن حمله کردند.

هر ساله ناوگان روسیه در دریای خزر برای سنجش آمادگی واحدهای دریایی، در این پهنه آبی رزمایش برگزار می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار جهان