۶ پزشک متخصص به بیمارستان مه‌ولات خراسان رضوی اضافه شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با جذب ۶ پزشک متخصص مقیم، کادر تخصصی بیمارستان شهرستان مه‌ولات در جنوب غرب خراسان رضوی از پنج نفر به ۱۱ نفر افزایش یافت.

علی ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پزشکان در رشته‌های پاتولوژی، رادیولوژی، داخلی و کودکان تخصص دارند که با جذب آنها، علاوه بر رفع بخشی از مشکلات کمبود پزشک متخصص، زمینه خدمت رسانی مطلوبتر به مردم مه‌ولات نیز فراهم شده است.

وی ادامه داد: تلاش‌ها برای جذب پزشکان متخصص بیشتر در بیمارستان مه‌ولات همچنان ادامه دارد ضمن این که باید با بسترسازی مناسب، علاوه بر تامین کادر درمانی متخصص موردنیاز، زمینه خدمت رسانی بیشتر نیز به مردم این منطقه فراهم شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: یک دستگاه سونوگرافی به ارزش ۱۴ میلیارد ریال نیز خریداری شده است که در آینده نزدیک تحویل بیمارستان امام رضا (ع) مه‌ولات خواهد شد.

ایزدی با اشاره به این که مهمترین اولویت کاری کادر درمان با همه‌‍‌گیری ویروس کرونا، حفظ سلامت شهروندان است افزود: لازمه شکست بیماری کووید ۱۹، رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذای اجتماعی در سطح جامعه است و مردم باید به این موارد توجه کنند.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند با استفاده از ماسک، شست و شوی مداوم دست‌ها و خودداری از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت، علاوه بر حفظ سلامتی خود و دیگر افراد جامعه، یاری‌گر مدافعان سلامت در شکست ویروس کرونا باشند.

مه‌ ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را به مردم ارایه می‌دهند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌کند.

فیض‌آباد مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری مه‌ولات در ۲۱۲ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha