کرونا فعالیت ۷۷ درصد مهدهای کودک خراسان شمالی را متوقف کرد

بجنورد- ایرنا- معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: شیوع ویروس کرونا موجب کاهش ۷۷ درصدی فعالیت مهدهای کودک زیر پوشش بهزیستی شده است و اکنون تنها ۵۲ مهد در این استان فعالیت دارند.

علی اکبر صحرانورد روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این در حالی است که پاییز سال گذشته ۲۲۹ مهد کودک زیر پوشش بهزیستی در این استان فعالیت داشتند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر کودکانی که به مهد کودک سپرده می شوند، افزود: سال گذشته هشت هزار و ۷۷۶ کودک در مهدهای کودک حضور می یافتند که به دلیل هراس از ابتلا به کرونا این رقم اکنون به کمتر از ۵۰۰ نفر رسیده است.

وی گفت: سال گذشته هفت مهد کودک استان تقاضای توقف فعالیت به مدت یک سال داشتند.

وی با بیان اینکه امسال متصدیان ۲۹ مهد کودک برای توقف فعالیت مهدهای خود مرخصی گرفته اند، اظهار داشت: با توجه به کاهش فعالیت مهدهای کودک از مدیران مهدها درخواست شده تا پایان آبانماه تکلیف خود را مشخص کنند.

صحرانورد افزود: بیش از ۹۰ درصد مهدهای کودک استان در منازل استیجاری فعالیت داشته و تنها ۱۰ درصد ملک شخصی دارند و به همین دلیل حفظ اشتغال در مهدهای کودک و پرداخت اجاره بها، در شرایطی که درآمدی وجود ندارد از مهمترین علل تعطیلی مهدهای کودک خراسان شمالی است.  

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =