کیفیت هوای تهران ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز-سی ام مهر- با افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:٣٠ امروز بر روی شاخص ۹۳ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۶، ذرات ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۶ و منواکسید کربن با شاخص ۴۱ بوده‌است.

ایستگاه پونک صدرنشین در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۶۵، اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۶۶ و گلبرگ منطقه ۸ با  شاخص ۷۳ از  لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

آلایندگی هوا در ایستگاه شهرری از مرز ۱۵۰ گذشت

همچنین ایستگاه‌های شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۴ ، پارک قایم منطقه ۱۸ و پارک سلامت منطقه ۱۷ هر دو با شاخص ۱۵۲ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =