مرکز رسانه قوه‌قضاییه: ارقام جدید رفع تعهد شده ارز صادراتی اعلام می‌شود

تهران - ایرنا - مرکز رسانه قوه‌قضاییه اعلام کرد: بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی با پیگیری قوه‌قضاییه تا نیمه مرداد ماه بازگشته و بزودی ارقام جدید رفع تعهد شده ارز صادراتی اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در نود و نهمین نشست شورای گفت ‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اظهاراتی در مورد آخرین وضعیت بدهکاران ارزی گفت: در این رابطه فقط دو لیست شامل ۲۵۰ نفر در انتهای سال‌های ۹۷ و ۹۸ به قوه قضاییه ارجاع داده شدند که حتی یک دلار هم برنگردانده بودند و هیچ یک تولیدکننده هم نبودند، هرچند رقم صادرات آنها بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بوده و از این تعداد ۷۰ نفر از اقشار ضعیف جامعه بودند.

اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در حالی مطرح شد که برخی رسانه‌ها روایت اشتباهی از صحبت‌های وی داشتند و اینگونه عنوان کردند که این بدهکاران ارزی بعد از معرفی به قوه قضاییه مبلغی را بازنگرداندند.

در حالیکه رئیس بانک مرکزی می‌گوید، چون حتی یک دلار هم برنگردانده بودند به قوه قضاییه معرفی شدند و قوه قضاییه اقدامات مهمی در کمک به بانک مرکزی برای بازگرداندن ارزهای ناشی از صادرات انجام داده است.

«بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی با پیگیری قوه قضاییه بازگشته است»؛ این خبری بود که محمد پسندیده معاون دادستان تهران در گفت‌وگوی ویژه خبری روز ۱۳ مرداد مطرح کرد و ارقام جدید هم که بالاتر است، به زودی اعلام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جامعه