۸۴ درصد روستاهای سنندج به شبکه سراسری گاز متصل شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ۱۸۹ روستای دارای قابلیت گازرسانی در شهرستان سنندج، ۱۵۹ روستا معادل ۸۴ درصد آن به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

احمد فعله‌گری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات گازرسانی به ۲۷ روستای شهرستان سنندج در حال اجرا و کارهای مطالعاتی سه روستای دیگر نیز در دست اقدام است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ روستای باقی مانده این شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۰ از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد، اضافه کرد: عملیات گازرسانی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت اجرا می‌شود و فعلا برنامه‌ای برای دیگر روستاها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه در بخش کلاترزان و شهر شویشه سه مجتمع گازرسانی در حال اجرا بوده و این پروژه در حال اتمام و تاکنون ۲۵۰ انشعاب نصب شده است، افزود: در حال حاضر پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی شانشین شامل ۱۹ روستا و گازرسانی به مجتمع روستایی رشنش شامل ۶ روستا در بخش کلاترزان در حال انجام است.

فعله‌گری گفت: برای اتمام پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی رشنش که شامل روستاهای کرگینه، تازه آباد کیخسرو، پیچون، دادانه، رشنش، خانقاه و ۲ واحد مرغداری است، ۲۶ هزار متر لوله‌گذاری باید انجام شود که تاکنون ۱۸ کیلومتر آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان افزود: اجرای پروژه گازرسانی به این مجتمع با احتساب هزینه‌های پشتیبانی و خرید اراضی به ۳۵ میلیارد ریال می‌رسد و سالانه در مصرف یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر سوخت‌های مایع صرفه جویی می‌شود.

فعله‌گری اظهار داشت: شرایط توپوگرافی بخش کلاترزان و سخت‌گذر بودن آن عملیات حفاری برای اجرای لوله های گاز را با دشواری های فراوانی روبرو کرده که مشابه آن را در کمتر نقاط ایران می‌تواند مشاهده کرد.

در حال حاضر ۱۷۴ هزار و ۴۶۱ مشترک در شهرستان سنندج از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند. 

 ۵۴۵ هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، اداری و صنعتی از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد بوده و در جمعیت روستایی ۹۳ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha