نگاهی به عناوین نشریات استان مرکزی

اراک - ایرنا - «مبادا کودکان قربانی شوند»، «سانسور رسانه در اوج کرونا »و «هنر در خدمت محیط زیست» از جمله عناوین برجسته خبری هفته‌نامه «راوی»، «مهر میهن» و ماهنامه «ارتباطات»استان مرکزی است.

هفته‌نامه راوی در شماره ۷۸۲ به وضعیت زندگی کودکان در شرایط کرونایی پرداخته و آورده است: «مومو» یک چالش‌ اینترنتی همانند «نهنگ آبی» است که در بستر پیام رسان واتساپ به افراد پیام می‌دهد.

با ورود فناوری به زندگی انسان بازی‌های رایانه‌ای نیز جایگاه ویژه‌ای در بین کودکان و نوجوانان پیدا کرد.

شیوع ویروس کرونا و تقویت آموزش مجازی باعث شد تا دانش آموزان به سمت استفاده از بازی‌های رایانه‌ای سوق پیدا کنند و خانواده‌هایی که تا این زمان مانع حضور کودکانشان در این فضا بودند برای موفقیت کودکان تن به این شرایط دادند.

آسیب جدی بنای قاجاریه در سرخه حصار و فراهم شدن زمینه زادآوری لک لک‌های سفید در میقان اراک از دیگر عناوین برجسته خبری این شماره از هفته نامه مذکور است.

«حسین مهدوی» مدیرمسئول و صاحب امتیاز هفته نامه راوی استان مرکزی است.

هفته نامه مهرمیهن نیز در شماره ۲۱ به سانسور رسانه در اوج کرونا پرداخته و مقاله‌ای در این راستا به قلم «میثم مهرافشان» مدیر مسئول این هفته نامه در آن منتشر شده است.

مهر افشان در این سرمقاله آورده است: از ابتدای شیوع کرونا در کشور رسانه‌ها با همه توان ایستادند و برای آگاهی بخشی به جامعه و کاهش میزان ابتلا افراد ایفای نقش کردند و باید گفت استفاده از این ظرفیت بسیار کارآمدتر از روش‌های دیگر است.

حرکت و تلاشی که رسانه برای جاری کردن خون در رگ‌های جامعه تزریق می‌کند در بسیاری از مواقع مانع بهره‌مندی از ظرفیت رسانه شده است.

قتل عام کرونا در صورت بی‌توجهی مسئولان، زادگاه امیرکبیر خفته در مشکلات، اراک همچنان در انتظار بیمارستان ولیعصر(عج) و تاخت و تاز زمین خواران در نظم آباد از دیگر عناوین خبری هفته نامه مهرمیهن است.

این هفته نامه با مدیرمسئولی «میثم مهر افشان» در گستره استان مرکزی منتشر می شود.

ماهنامه ارتباطات مرکزی نیز در شماره ۲۰ خود به جایگاه هنر برای خدمت به محیط زیست پرداخته است.

حفـظ محیط زیسـت وظیفه‌ای اسـت همگانـی بر دوش یکایـک افراد اما شـوربختانه کمتر کسـی اسـت که این وظیفه را پاس دارد و کوشـش الزم بـه‌عمـل آورد.

هنرمنـدان از جملـه افرادی هسـتند که می‌تواننـد نقش پررنگـی در امـر مهم و حیاتی حفظ محیط زیسـت داشـته باشـند.

«رضا سـتاره» از جمله هنرمنـدان و از اعضـای فعـال گروه حافظان طبیعت سـاوه و زرندیه اسـت کـه بـا هنـر و دسـتان توانمند خـود حیـات وحـش را بـر روی ضایعات چـوب‌هـای دور ریختنی بـه تصویر می‌کشـد.

ماهنامه ارتباطات مرکزی با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی«محمدمسعود امانی» در استان مرکزی منتشر می‌شود.

استان مرکزی دارای سه روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۱ دو هفته نامه، ۲۶ ماهنامه، سه ۲ ماهنامه، ۱۸ فصل‌نامه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =