بیش از ۲۰ میلیارد ریال در صنعت شهرستان فردوس سرمایه‌گذاری شد

بیرجند - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس گفت: با صدور ۲ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در این شهرستان، ۲۰ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال در بخش صنعت سرمایه‌گذاری شد.

مهدی صادقی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این پروانه‌های بهره‌برداری نیمه نخست امسال در زمینه پارچه گردباف و اشکال گوگرد و کود گوگرد گرانوله صادر شده است.

وی افزود: با فعالیت این ۲ واحد تولیدی برای ۲۴ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس با اشاره به وجود ۲ شهرک صنعتی با زیرساخت‌های مناسب و ظرفیت‌های صنعتی و معدنی این شهرستان از سرمایه‌گذاران به ویژه مردم فردوس ساکن در سایر شهرستان‌ها و استان‌ها برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان و شهرک صنعتی فردوس دعوت کرد.

وی همچنین از دریافت ۱۴۹ مورد گزارش و شکایت مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ این اداره در نیمه اول سال جاری خبر داد.

صادقی اظهار داشت: از این تعداد ۸۷ مورد از گزارش‌ها مربوط به بخش کالایی و ۶۲ مورد گزارش مربوط به بخش خدماتی بوده است که مورد بررسی‌ و رسیدگی قرار گرفت.

وی دریافت گزارش‌های مردمی از طریق سامانه ستاد خبری ۱۲۴ و فعالیت ناظران افتخاری در بازار و مراکز خدمات‌دهی را یکی از مهم‌ترین راهکارهای نظارت دقیق‌تر و سریع‌تر بر بازار کالا و خدمات عنوان کرد و گفت: در این مدت ۷۰ شکواییه مردمی نیز به صورت حضوری به ستاد خبری واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس رسیده و مورد بازرسی قرار گرفته است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس افزود: عمده‌ترین گزارش‌های مردمی در بخش کالایی مربوط به نان و پوشاک، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به حمل و نقل مسافر، رستوران‌ها، نمایشگاه‌های فروش خودرو و مشاوران املاک بوده و بیشترین تخلفات به ترتیب مربوط به گرانفروشی، درج نکردن قیمت، کم‌فروشی و تقلب است.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند گرانفروشی، درج نشدن قیمت روی کالا یا نصب نشدن نرخ‌نامه، کم‌فروشی و تقلب، صادر نکردن فاکتور فروش و فروش اجباری می‌توانند گزارش‌های خود را به صورت حضوری به ستاد خبری اداره  صنعت، معدن و تجارت فردوس ارسال کنند یا به شماره تلفن  ۱۲۴ اطلاع دهند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha