انتخابات ۲۰۲۰/گارد ملی و پلیس در انتظار حوادث پس از رای‌گیری

نیویورک- ایرنا- زیر سوال بردن مداوم ارکان انتخاباتی آمریکا از سوی رئیس جمهوری این کشور، ایالات متحده را آماده بروز حوادث پس از انتخابات کرده است که برای این منظور، گارد ملی و پلیس ایالت‌ها در آماده باش به سر می‌برند.

به گزارش ایرنا، ۱۴ روز مانده به روز نهایی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواهان روز سه شنبه به ایالت میدان نبرد انتخاباتی پنسیلوانیا بازگشت و پیش از مناظره نهایی خود با جو بایدن، برنامه شلوغ سفرهای خود را حفظ کرد.

ترامپ به طرفداران خود در شمال غربی پنسیلوانیا گفت اگر همه‌گیری ویروس کرونا نبود و اوضاع اقتصادی ادامه می‌یافت، هرگز برای تبلیغات انتخاباتی به اری بر نمی‌گشت.

وی ادامه داد: بزرگترین اقتصاد تا به امروز، بزرگترین مشاغل و همه چیز را داشتیم. سپس با طاعون برخورد کردیم و من مجبور شدم دوباره به کار خود برگردم. سلام ، لطفا می‌توانم رای شما را داشته باشم؟

در سال ۲۰۱۶ ترامپ به طرز حیرت‌انگیزی، پنسیلوانیا و سنگربان دیرینه حزب دموکرات "اری" را دور زد. کارزار انتخاباتی وی معتقد است که اگر بتواند بار دیگر ایالت را به دست آورد، ریاست جمهوری را به دست خواهد آورد.

این نامزد ریاست جمهوری آمریکا به بهانه سردی هوا نسبت به سخنرانی‌های دیگر کوتاهتر انجام شد و باز هم مطالب پیشین خود را تکرار کرد که در صورت پیروزی بایدن، آمریکای سوسیالیست و جنایتکار را تحویل می‌دهند.

ترامپ برای تاکید بر جدی بودن آنچه که او می گوید در معرض خطر است، از جمعیت پرسید "شما فکر می‌کنید من باید اینجا در هوای ۵۰ درجه (فارنهایت) ایستاده باشم؟"

عصبانیت ترامپ به خاطر لحن مجری

پرزیدنت ترامپ پس از قطع گفت‌وگو در کاخ سفید در روز سه شنبه، به دلیل ناخشنودی از لحن تهاجمی مجری برنامه "۶۰ دقیقه" تهدید کرد که مصاحبه آنها را منتشر خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا یک کلیپ کوتاه از این مجری که ماسک نداشت و با دو مرد ماسک پوش صحبت می‌کرد را توئیت کرد و نوشت: "لسلی استال ۶۰ دقیقه‌ای بعد از مصاحبه با من در کاخ سفید ماسک نزده است. خیلی بیشتر در راه است. "

کمی بیشتر از یک ساعت بعد، ترامپ تهدید کرد که مصاحبه آنها را قبل از اینکه برنامه خبری یکشنبه شب از CBS پخش کند، منتشر خواهد کرد.

انتخاب قاضی دیوان مطابق انتظار کاخ سفید

کیلی مک‌انانی سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه پیش‌بینی کرد که تایید امی کنی برت در سنا برای دیوان عالی آمریکا، شانس ترامپ را در انتخابات نوامبر افزایش می‌دهد.

وی در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز افزود: من فکر می‌کنم که این انتخاب اثر بسیار مثبتی خواهد گذاشت. ببینید، مردم آمریکا به قضات دیوان عالی اهمیت زیادی می‌دهند. مردم می‌دانند که آزادی آنها تحت تاثیر تصمیم‌گیری در دیوان عالی کشور است.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: اگر قضات شایسته را در دادگاه منصوب نکنیم تا از کلمات قانون اساسی که نوشته شده است محافظت کنند، مطمئنا حقوق متمم اول و دوم قانون اساسی در معرض خطر است.

میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنا روز سه شنبه گفت که سنا دوشنبه آینده در مورد تایید برت رای می‌دهد. مک‌انانی هم اظهار کرد این تاریخ "با آنچه ما انتظار داشتیم مطابقت دارد."

رای‌گیری در ویسکانسین تاثیرگذار

رای‌دهندگان ویسکانسین در بحبوحه جهش تعداد مبتلایان به کرونا که این ایالت را به یکی از نقاط قرمز همه‌گیری کشور تبدیل کرده است ، روز سه شنبه برای شروع رای گیری زودهنگام به تعداد زیادی به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش واشنگتن پست، مردم قبل از طلوع آفتاب در محل های رای‌دهی حضور پیدا می‌کردند و صفوفی را تشکیل می‌دادند که در بعضی جاها به یک چهار راه یا بیشتر کشیده می‌شد. اقدامات احتیاطی همه‌گیری در معرض دید کامل قرار گرفت: رای دهندگان و مقامات انتخاباتی ماسک داشتند، کارگران غرفه‌ها را با مواد ضد عفونی کننده پاک کردند و کسانی که منتظر بودند با جلو آمدن صف‌ها تقریبا ۲ متر فاصله داشتند.

گارد ملی آمریکا در انتظار ناآرامی‌های پس از انتخابات

گارد ملی که اکنون یکی از سالهای شلوغ خود را پشت سر می‌گذارد، در حال آماده سازی برای ماموریت‌های مربوط به انتخابات است که شامل امنیت سایبری برای انتخابات محلی، شمارش آرا در ایالت و پشتیبانی از پلیس در صورت بروز ناآرامی پس از رای گیری است.

این مقدمات در حالی آغاز می‌شود که ایالات متحده به یکی از بحث برانگیزترین انتخابات ریاست جمهوری خود نزدیک می‌شود که در اواسط همه‌گیری جهانی و در میان پیشنهادات مداوم ترامپ مبنی بر احتمال اختلاف در صورت باخت وی، برگزار می‌شود.

اعتراض‌های ضد نابرابری نژادی در سراسر کشور و تهدیدهای زیست محیطی همچون آتش سوزی و طوفان باعث شده است که گاردی که در خط مقدم جبهه پاسخ به همه‌گیری است، به موضوعات بیشتری کشیده شود.

تارنمای هیل هم به نقل از ترنس مونهان فرمانده پلیس نیویورک نوشت پلیس آماده است تا هرگونه خشونت احتمالی انتخابات را برطرف کند. شکی نیست که این انتخابات نسبت به سال های گذشته جنجال برانگیز خواهد بود برای همین طرح ما آمادگی در برابر هرگونه حادثه است.

رییس پلیس نیویورک خاطر نشان کرد از تاریخ ۲۶ اکتبر (۵ آبان) صدها نیروی پلیس اضافی در سطح شهر مستقر خواهند شد و اگر کسی تلاش کند در شرکت مردم در انتخابات اخلال کند، اقدام خواهیم کرد.

تداوم سرفه‌های همسر ترامپ

سی ان ان به نقل از استفانی گریشام سخنگوی ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه خبر داد که بانوی اول آمریکا "به دلیل احتیاط فراوان" سه شنبه شب در برنامه مبارزات انتخاباتی حضور پیدا نکرد.

پیش از این گفته شده بود که همسر ترامپ که همزمان با فرزندشان بارون به ویروس کرونا مبتلا شده بود، در برنامه انتخاباتی شامگاه سه‌شنبه ترامپ حضور خواهد یافت.

در بیانیه سخنگوی همسر ترامپ آمده است: "خانم ترامپ هر روز پس از بهبودی از کووید-۱۹ همچنان احساس بهتری دارد، اما با وجود سرفه، بنا بر احتیاط او به مسافرت نخواهد رفت.

این در حالی است که ترامپ در چند روز گذشته بارها خانواده خود را برای کم اهمیت دادن ویروس کرونا مثال زده است و بر اساس آن برای مردم آمریکا که اکنون نزدیک به ۲۳۰ هزار کشته و بیش از ۸ میلیون مبتلا دارند، نسخه می‌پیچید.

شگرد ترامپ برای فرار از شکست مناظراتی

ترامپ روز سه شنبه در مصاحبه با "فاکس نیوز و دوستان" به حملات خود به کریستن ولکر خبرنگار کاخ سفید ان بی سی نیوز که مجری مناظره برنامه ریزی شده روز پنجشنبه است، ادامه داد و وی را "وحشتناک" و "کاملا حزبی" خواند.

وی افزود: در آنجا افرادی وجود دارند که می‌توانند بی‌طرف باشند. کریستن ولکر نمی‌تواند بی‌طرف باشد.

رئیس جمهوری آمریکا پس از باخت در مناظره نخست، کریس والاس مجری برنامه "فاکس نیوز یکشنبه" و مجری آن مناظره را به همکاری با بایدن متهم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =