۳۰ هزار بسته غذایی میان مددجویان کمیته امداد پاکدشت توزیع شده‌است

تهران- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان پاکدشت گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۳۰ هزر بسته غذایی بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پاکدشت توزیع شده‌است.

مجتبی عبداللهی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مشاغل با مشکلات اقتصادی مواجه شده و به تبع آن، برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد نیز مشکلاتی در معیشت به وجود آمد که تلاش شد، با کمک خیرین و اعتبارات داخلی، بخشی از نیاز این افراد تأمین شود.
وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، با همت خیرین، اعتبارات داخلی و زکات‌های جمع آوری شده، ۳۰ هزار بسته غذایی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان تهیه و بین نیازمندان شناسایی شده توزیع گردید.
وی گفت: در حال حاضر حمایت ۸ هزار و ۷۰۰ مددجو در قالب ۴ هزار و ۲۰۰ خانوار نیازمند پاکدشتی شامل افراد بی‌سرپرست، از کار افتاده، مطلقه و خانواده زندانیان از خدمات کمیته امداد حضرت امام برخوردارند که حمایت و دستگیری از نیازمندان و ارائه خدمات به خانوارهای تحت پوشش کمیته، از جمله مولفه های اساسی این نهاد به شمار می‌رود.
عبداللهی با تأکید بر لزوم توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد به منظور گسترش چتر حمایتی این نهاد از سایر نیازمندان گفت: در شش ماهه نخست امسال، برای ۵۰ نفر در حوزه‌های اشتغال روستایی از محل منابع امدادی و بانکی، تسهیلاتی بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۳۰ میلیون ریال پرداخت شده و این افراد مشغول به کار شدند.
وی تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال، ۱۰۰ مددجو با دریافت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند شده‌اند.
این مقام گفت: هم اکنون ۷۵۳ دانش آموز و ۱۴۰ دانشجوی پاکدشتی در حال تحصیل، از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردارند که با  همکاری خیرین، علاوه بر تأمین اقلام تحصیلی و آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان، هزینه ۱۰ تا ۵۰  میلیون ریالی و تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اختصاص یافته‌است.
رئیس کمیته امداد پاکدشت افزود: طرح اکرام ایتام از طرح‌های موفق کمیته امداد است که ۴۷۰ یتیم و هزار و ۵۰۰ کودک مشمول طرح محسنین در پاکدشت، از حمایت ۶ هزار نفر حامی برخوردار هستند.
وی گفت: در سال جاری بیش از ۶۳ میلیارد و ۴۹۴ میلیون ریال زکات در شهرستان جمع آوری شده که در برنامه و طرح‌های عام المنفعه هزینه شده‌است.
رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان گفت: این مراکز خیریه نقش مهمی در رفع مشکلات معیشتی نیازمندان داشته و در محرومیت زدایی و توسعه فرهنگ انفاق و احسان یاری‌گر کمیته امداد بوده‌اند.
وی تصریح کرد: مراکز خیریه پاکدشت در حوزه‌های تامین مسکن، معیشت نیازمندان، تامین جهیزیه زوج‌های جوان،ارائه وام اشتغال‌زایی و درمان فعالیت داشته و خدمات خود را به نیازمندان ارائه می‌دهند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها