نخست وزیر عراق: با چالش کاهش قیمت نفت و کرونا رو به رو هستیم

بغداد - ایرنا- نخست وزیر عراق گفت که اقتصاد کشورش در سایه کاهش قیمت‌های نفت و شیوع ویروس کرونا با چالش جدی رو به رو است.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق سه شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: الکاظمی در نشستی با تعدادی از روسای شرکت‌های آلمانی در برلین گفت که تکیه یکجانبه به صادرات نفت آثار منفی بر اقتصاد دارد و عراق مصمم به گذر از بسیاری از سیاست‌های مالی اشتباه و استفاده از تجربه‌های موفقیت آمیز دیگران بویژه آلمان است.

براساس این بیانیه، الکاظمی در این نشست سطح چالش‌های پیش روی اقتصاد عراق در اثر همه گیری کرونا و کاهش درآمدهای نفتی و تلاش‌های بی وقفه دولت متبوعش برای گذر از این بحران و ایجاد جهش در وضعیت اقتصادی این کشور را تشریح کرد.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: دولت عراق بر اجرای اصلاحات مالی و اداری تمرکز کرده است و برنامه اصلاحات دولت متبوعش در راستای ترسیم مسیر واقعی به منظور گذر از بحران‌ها و رسیدن به توسعه است.

نخست وزیر عراق پیش از این با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کرد.

نخست وزیر عراق سفر دوره ای خود به اروپا را یکشنبه شب با دیدار از فرانسه آغاز کرد و پس از ملاقات با مقامات بلندپایه فرانسوی وارد آلمان شد.

وی در سومین و آخرین ایستگاه سفر دوره‌ای خود به اروپا سه شنبه شب از آلمان رهسپار انگلیس شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha