رئیس تلویزیون ملی بلغارستان : تاریخ و فرهنگ ایران ستایش برانگیز است

بلگراد-ایرنا- رئیس ملی بلغارستان روز سه شنبه در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیه گفت: تاریخ و فرهنگ مردم ایران مورد احترام مردم بلغارستان است.

به گزارش ایرنا، «امیل کوشلوکوف» در دیدار با «سید محمد جواد رسولی محلاتی» ضمن تأکید بر این نکته که تاریخ و فرهنگ ایران مورد احترام مردم بلغارستان است، آمادگی خود برای تقویت همکاری های تلویزیونی و رسانه ای با کشورمان را ابراز کرد.

رسولی محلاتی نیز در این ملاقات ضمن اشاره به رابطه تاریخی و فرهنگی غنی میان دو ملت ایران و بلغارستان بیان کرد که دو کشور با اشتراکات تاریخی، تمدنی و فرهنگی فراوان می توانند بیش از پیش در بخش های مختلف فرهنگی و به ویژه صدا و سیما با یکدیگر همکاری و تبادل نظر داشته باشند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان همچنین در بخش دیگری از این ملاقات ضمن اشاره به تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران که موانع زیادی را در مسیر تأمین داروهای اساسی و مواد غذایی مورد نیاز مردم به وجود آورده است از رئیس تلویزیون ملی بلغارستان خواست تا مظلومیت مردم ایران را به مخاطبان رسانه ملی بلغارستان منعکس کند.

در این دیدار همچنین مقرر شد به مناسبت گرامیداشت یکصدو بیست و چهارمین سالروز برقراری روابط رسمی دیپلماتیک میان دو کشور، برنامه هایی با موضوع روابط دوجانبه ایران و بلغارستان در تلویزیون ملی بلغارستان پخش گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان