استاندار ایلام: عملکرد برخی ادارات در مستندسازی مناسب نیست

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: دستگاه های اجرایی مختلف فعالیت های گسترده ای را برای پیشبرد امور انجام می دهند ولی برخی ادارات در مستندسازی امور برای انعکاس آنها موفق عمل نکرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: در مجموع دستگاه های اجرایی استان عملکرد خوب و موفقی داشته اند اما برخی از ادارات از جمله‌ استانداری در مستندسازی و ارائه گزارشات ضعیف عمل کرده اند.

وی با بیان اینکه مدیرانی که در ارائه مستندات کوتاهی کرده اند در حق خود و استان ظلم کرده اند، افزود: این در حالی است که عملکرد برخی از این ادارات نمونه است اما در ارزیابی نمره ضعیف گرفته اند که در اینجا دو مطلب قابل طرح است و آن اینکه یا مدیران و کارشناسان مربوطه مستندات لازم را ارائه نداده اند یا در ارزیابی هایی که انجام شده (درون استانی) در حق آن ادارات اجحاف شده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: برخی ادارات در عملکرد ضعیف هستند اما در گزارش دهی و ارائه مستندات قوی عمل کرده اند و برعکس اداراتی نیز داریم عملکرد بسیار خوبی دارند اما در ارائه گزارش ضعیف هستند که این وضعیت باید اصلاح و تعدیل شود.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه عملکرد استان ظرف سه سال گذشته در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی با فاصله در کشور اول بوده است، یادآور شد: در این راستا می توان به موفقیت های حاصل شده در شاخص های مختلف چون رتبه های برتر امنیت سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه گذاری، کاهش نرخ بیکاری، ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، پرداخت تسهیلات توسعه روستایی، آبخیزداری و جنگل کاری، تولید برخی محصولات کشاورزی، جذب تسهیلات تبصره ۱۸، پرداخت تسهیلات آسیب دیدگان کرونا و جذب اعتبارات سیل فروردین ماه اشاره کرد.

وی وضعیت فضای رسانه ای استان را به نسبت کشور مطلوب عنوان کرد و گفت: امروز دولت در شرایط سختی قرار دارد از یک طرف باید با اثرات تحریم های ظالمانه مبارزه کند و از طرفی باید شرایط حاد کرونایی را مدیریت کند و در این بین همزمان جو روانی رسانه ای سنگینی در داخل بر دولتمردان شکل گرفته و محدودیت هایی ایجاد کرده است با این حال فضای کلی استان برای کار و تلاش دولت به مراتب مطلوب تر و بهتر است.

استاندار ایلام ضمن تشکر از اصحاب رسانه، خبرنگاران، فضای مجازی و صدا و سیما، افزود: در اینجا لازم است بطور ویژه از منتقدان تشکر کنم چراکه نقد باعث رشد و بالندگی می شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از این فرصت برای اصلاح نواقص و رفع مشکلات استقبال کنند.

گفتنی است در این نشست چند طرح تولیدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت رفع موانع اتخاد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها