فرماندار اسلامشهر: کارگران کیان‌تایر بیکار نمی‌شوند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: با همکاری و تعامل اعضای شورای تامین شهرستان اجازه بیکاری هیچ یک از کارگران کیان تایر و تعطیلی این شرکت را نمی‌دهیم و نگرانی نیز در این باره وجود ندارد.

مسعود مرسلپور شامگاه سه شنبه در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت کیان تایر زیر نظر سازمان صمت استان تهران فعال بود و صاحب قبلی این شرکت که به لحاظ بدهی حدود ٢٠٠ میلیارد تومان به بانک ها و شرکت زیر مجموعه خود، تعطیلی مستمر کارخانه و نارضایتی کارگران عدم صلاحیت شده بود مشکلاتی را برای این شرکت ایجاد کرده بود.  

وی ادامه داد: همانگونه که در دو سال گذشته با حمایت های رئیس دادگستری و دادستان اسلامشهر اجازه ندادیم تا این شرکت با اجرائیه هایی که توسط برخی بانک‌ها و یا سازمان های خدمات رسان اخذ شده بود، تعطیل و یا با مشکل مواجه شود اکنون هم اجازه این کار را نمی دهیم.

مرسلپور با اشاره به برگزاری جلسه فوق العاده شورای تامین درخصوص بررسی مسائل جاری این مجموعه از جمله رای اعلام ورشکستگی شرکت کیان تایر گفت: مطمئن باشید تصمیمی که در این جلسه اتخاذ می شود در راستای تداوم اشتغال کارگران این شرکت و افزایش تولیدات آن است.

وی با بیان اینکه مدیران اجرایی فعلی عملکرد خوبی دارند و مورد تایید کارگران هستند، بیان کرد: مقرر شده بدیهی این شرکت تعیین تکلیف شود و به ترتیب اولویت طلب طلبکاران پرداخت شود.

همچنین رضا کمیلی مقدم رئیس دادگستری شهرستان اسلامشهر عصر سه شنبه در جمع کارگران این کارخانه با بیان اینکه افق روشنی در انتظار این شرکت تولیدی است، بیان کرد: پرداخت حقوق و مزایای کارگران زحمتکش این شرکت، تامین مواد اولیه فعالیت این مجموعه، جلوگیری از تعدیل حتی یک نیروی کار و در نهایت پرداخت بدهی های این شرکت از جمله مواردی است که مورد تاکید و توجه فرمانداری و مجموعه قضائی شهرستان است.

وی با بیان اینکه جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی و حمایت از تولید و اشتغال همواره مورد توجه مجموعه قضائی بوده افزود: کشور به تولیدات شرکت کیان تایر نیاز دارد و از شما کارگران زحمتکش و پرتلاش درخواست داریم با تمام توان و قدرت در امر تولید فعالیت کنید و اجازه ندهید فعالیت این شرکت متوقف شود.

بیش از ٥٠٠ نفر کارگر در کارخانه کیان تایر مشغول به کار هستند.

به گزارش ایرنا،  شرکت ایران تایر در سال ۱۳۴۳ تأسیس و از سال ۱۳۴۴ با نام شرکت جنرال تایر و رابر ایران به بهره برداری رسید؛  این کارخانه انواع لاستیک‌های سبک و سنگین تولید می کند.

میزان تولید سالانه شرکت ایران تایر حدود ۲۹ میلیون کیلو انواع لاستیک،  تایر و تیوب است و عمده محصولات این شرکت شامل تایر سواری، تایر وانت،  لودرو، تایرباری،  تایراتوبوسی، تایررادیال و انواع تیوب که همگی با نام تجاری ایران تایر عرضه می شود.

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها