شیوع ویروس کرونا در خانواده‌ها فعال شده است

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: موارد بستری چند تن از یک خانواده در هفته های اخیر نشان دهنده فعالیت ویروس کرونا علاوه بر مجامع در خانواده های این شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، احسان بینش شامگاه سه شنبه با بیان اینکه روند ابتلا به ویروس کرونا در مهمانی و دورهمی ها خانوادگی افزایش یافته ، افزود: در ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۶۶ مورد جدید قطعی ابتلای به این ویروس در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شد.

وی ادامه داد: با ابتلای ۶۶ مورد جدید ، شمار مبتلایان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان به ۲ هزار و ۲۶۰ تن رسید .

بینش با بیان اینکه شاهد روند افزایشی ابتلا و بستری در مرکز درمانی شاهرود هستیم، تصریح کرد: هم اکنون تعداد بستری شدگان از مرز ۱۲۰ تن گذشته و این امر از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بی نظیر بوده است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مردم خواست همچنان از برگزاری مجالس دورهمی و شرکت در محافل پر تجمع پرهیز کرده و هرگونه علایم تنفسی حاد مانند گلودرد ،تب، سرفه و درد قفسه سینه کرونا تلقی کرده و به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۱۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۲ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =