استاندار گیلان : باید برای تحت پوشش قرار گرفتن طرح ملی شفا اقدام کنیم

رشت-ایرنا- استاندار گیلان از مسئولان ورزش استان خواست برای تحت پوشش قرار گرفتن گیلان در طرح ملی شفا اقدام کنند.

ارسلان زارع غروب سه شنبه در جلسه شواری عالی ورزش همگانی گیلان اظهار داشت: این طرح که از سوی فدراسیون ورزش های همگانی ارایه شده، برای گسترش بیشتر ورزش همگانی است و انتطار داریم که استان گیلان نیز جزء این طرح ملی قرار گیرد.

وی افزود: البته کارشناسان ورزش استان گیلان باید بخش های مختلف این طرح را مورد ارزیابی دقیق قرار دهند تا مشخص شود که در کدام شهرها می توان این طرح ملی را اجرایی کرد که به طور حتم با اجرای این طرح، ورزش همگانی در گیلان گسترش بیشتری می یابد.

وی ادامه داد: امروزه برای سلامت جسم ،روح و روان خود باید بیش از پیش به امر ورزش بپردازیم چون ورزش از ارکان مهم شادابی و پویایی در زندگی و جامعه محسوب می شود و در ابعاد قهرمانی و همگانی نیز، فواید شگرفی را در جامعه ایجاد می کند.

استاندار گیلان بیان کرد: از سوی  دیگر زمانی می توانیم به شتاب توسعه در سطح کشور بیفزاییم که جامعه شاداب و پرنشاطی داشته باشیم و باید در این زمینه گسترش و زیرساخت ورزش همگانی را ایجاد کنیم تا افراد بیشتری از جامعه به امر ورزش بپردازند.

وی اضافه کرد: ورزش عرصه انسجام ، وحدت و همدلی است و برکات فراوانی در بخش های سلامت جسمانی ، روحی روانی و انسجام و وحدت ملی دارد که ما نیز باید با توجه به شرایط موجود، با رعایت دستورات و پروتکل های بهداشتی، ورزش را استمرار دهیم و آن را تعطیل نکنیم.

زارع در ادامه به مصوبات این جلسه اشاره و خاطرنشان کرد: در خصوص ایجاد خانه ناجی باید بررسی های لازم انجام و این طرح نیز اجرایی شود و همچنین در خصوص کاهش آمار مغروقان امیدواریم که سال آینده با از بین رفتن ویروس کرونا، گردشگران بیشتری به گیلان سفر کنند و آمار مغروقان نیز نسبت به سال های گذشته بیش از پیش کاهش یافته و به عدد صفر نزدیک شود.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در ادامه جلسه شواری عالی ورزش همگانی گیلان با اشاره به طرح ملی شفا اظهار کرد: این طرح شامل پنج بخش است که تاکنون در ۶ استان بزرگ کشور آغاز شده و گیلان مترصد اجرای این طرح می باشد و امیدواریم گیلان هفتمین استان برای اجرای طرح ملی شفا باشد.

مریم بخشی افزود: طرح ملی شفا که از سوی فدراسیون ورزش های همگانی اجرا شده، شامل بخش های شهر دوستدار پیاده روی، شهر دوستدار بازی ، شهر دوستدار ورزش ، شهر دوستدار دوچرخه سواری و هر و دوستدار تناسب اندام و آمادگی جسمانی می باشد که شهر رشت و سایر شهرهای گیلانی نیز می توانند در همه این بخش ها فعال شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه گیلان در حوزه پیاده روی از استان های پیشگام در کشور است و در حوزه آمادگی جسمانی نیز با توجه به وجود ۱۳۰۰ باشگاه تناسب اندام و بدنسازی در گیلان ، در این بخش می توانیم فعالیت های ارزنده ای داشته باشیم و در بخش بازی نیز می توان از ظرفیت سواحل استان گیلان بهره برد تا بازی های مختص کودکان اجرا شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: در بخش دوچرخه سواری نیز گیلان وضعیت مناسبی دارد و امیدواریم که طرح ملی شفا در گیلان نیز اجرا شود تا شاهد افزایش ورزش همگانی باشیم چون برای ایجاد جامعه سالم و پویا ورزش نقش موثری دارد و در پیشگیری از ناهنجاری ها نیز ورزش تاثیر بسیار مثبتی را می تواند در جامعه داشته باشد.

در جلسه شواری عالی ورزش همگانی گیلان با حضور  استاندار، معاونان استانداری گیلان، مسئولان اداره ورزش و جوانان این استان و سایر مسئولان ادارات و نهادهای گیلان در مورد  طرح های ایجاد خانه ناجی در گیلان ، احداث یکصد زمین بسکتبال خیابانی و قرار گرفتن گیلان در طرح ملی شفا بحث و تبادل نظر شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها