مشکلات سیستان و بلوچستان در کمیسیون کشاورزی بررسی شد

تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از بررسی مشکلات کشاورزی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

جلال محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در تشریح جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اظهار داشت: هفته گذشته کمیسیون کشاورزی مجلس نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان داشت، در این نظارت میدانی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی استان بررسی شد و گزارش آن به کمیسیون ارائه شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با حضور مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو گزارش نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان بررسی شد، عنوان کرد: عمده مباحث مطرح شده در گزارش نظارتی میدانی از استان سیستان و بلوچستان درخصوص صید ترال، ساماندهی قایق‌های ماهیگیری، بدون برنامه بودن مجوزهای صیادی، ساماندهی واحدهای شناور و نیاز اسکله‌های صیادی به لایروبی و تعطیلی کشتارگاه‌های صنعتی بود.

محمودزاده با بیان اینکه هر چهار کشتارگاه صنعتی استان سیستان و بلوچستان براساس گزارش ارائه شده در کمیسیون کشاورزی مجلس تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، تصریح کرد: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیرو توضیحاتی را در زمینه گزارش نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان ارائه کردند، مقرر شد طی دو هفته آینده در نشستی با حضور مدیران، استاندار سیستان و بلوچستان، وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص مشکلات مطرح شده تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: مسئولین وزارت نیرو در نشست امروز گزارشی درخصوص عملکرد این وزارتخانه در زمینه سدسازی، مهار آب‌های مرزی، اجرای شبکه پایاب سدها، احیا و تعادل بخشی آب‌های زیر زمینی، مطالعات شیرین‌سازی و انتقال آب دریا، مطالعات حریم بستر، لایروبی رودخانه‌ها و آبگیری سدها ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =