۲۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۳۴
کد خبر: 84082170
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد در بزرگراه‌های ورودی جنوب پایتخت ایمن‌تر شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: محورهای بزرگراهی جنوب شهر با نصب گاردریل و المان‌های ترافیکی ایمن سازی شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی با اشاره به حجم ترددهای درون و برون شهری از محورهای بزرگراهی محدوده این منطقه گفت: در همین راستا ایمن سازی این معابر با هدف سهولت تردد خودروها در قالب نصب ۲۵۰ گاردریل در بزرگراه‌های تندگویان، آزادگان مسیرهای غرب به شرق و شرق به غرب، شهید کاظمی مسیر شمال به جنوب، هاشمی جنوب به شمال نرسیده به شهر سنگ و همچنین در محدوده دوربرگردان نرسیده به صالح آباد و روی پل شهید صنیع خانی انجام شد.

وی افزود: همچنین طی اقدامات اخیر این حوزه نزدیک به ۲۰۰ استوانه ایمنی در خیابان میثاق شمالی (تقاطع مرادی)، دور رینگ بوستان بزرگ ولایت و دیگر معابر داخلی منطقه، ۱۵۰ تابلوی خطرنما و ۵۰ تابلو شورون (مسیرنما) نیز در نواحی نصب شده است.

توکلی در ادامه از اصلاح ورودی بزرگراه شهید رسولی خبر داد و افزود: با توجه به خاموشی‌های مستمر در این معبر و به منظور ایمنی تردد در این محور پر رفت و آمد، نیوجرسی‌های نصب شده در آن رنگ آمیزی و تابلوهای هشداری نیز نصب شد.

وی درخصوص سایر اقدامات مربوط به حوزه نگهداشت معابر شهر بیان کرد: درهمین راستا ضمن اجرای ۶۰۰ متر خط کشی در خیابان ورودی به رینگ بوستان ولایت از خیابان مهران و خط کشی ۷ سرعتکاه در خیابان‌های شکوفه، شقایق، شهید رجایی، مدرسه، یاس و علامه عسگری، خط کشی کانال عابر پیاده خیابان شقایق به زلفی نیز احیا شد.

به گفته شهردار منطقه ۱۹،   رنگ آمیزی سه پل عابر پیاده در بزرگراه‌های آزادگان و تندگویان و نصب نرده در این پل‌ها از دیگر اقدامات ترافیکی این منطقه در روزهای اخیر است.

منطقه ۱۹ شهرداری در جنوب پایتخت قرار دارد که دارای ۵ ناحیه و ۴۹ محله است.

این منطقه در منتهی الیه جنوبی شهر تهران و در مجاورت مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ قرار دارد.

منطقه ۱۹ شامل محله‌های متعددی است که خانی‌آباد، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه از مهمترین محلات این منطقه است.

کوره‌های آجرپزی، بوستان ولایت، دانشکده شریعتی، دانشگاه آزاد شهر ری، دانشکده بین‌المللی دندانپزشکی پردیس، میدان تره بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا(س)، مرقد مطهر امام راحل(ره) و مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از اماکن مهم منطقه ۱۹ پایتخت محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha