شهردار سارایوو بر توسعه همکاری‌های شهری با تهران اعلام آمادگی و تاکیدکرد

بلگراد-ایرنا- شهردار سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور برای توسعه همکاری های شهری میان پایتخت های دو کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، «عبدالله اسکاکا» روز سه شنبه در ملاقات با «رضا قلیچ خان» ضمن قدردانی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بسترسازی برای روابط میان شهرداری های تهران و سارایوو راه های توسعه همکاری میان دو کشور در حوزه های مختلف را مورد بحث و گفت و گو قرار داد.

شهردار سارایوو با یادآوری کمک های مردم ایران در زمان جنگ بوسنی و هرزگوین بر حمایت مردم بوسنی از ملت ایران در مقابله با اپیدمی کرونا تاکید و با خانواده های قربانیان این ویروس در ایران ابراز همدردی و برای بیماران سلامت کامل آرزو کرد.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه خواهرخواندگی میان سارایوو و تهران و سفرهایم  به تهران و اصفهان در سال های گذشته نشانه ای از ارتقای روابط دوستانه میان تهران و سارایوو بوده است و امیدوارم با برطرف شدن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا میزبان آقای «پیروز حناچی» شهردار تهران باشیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با یادآوری اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان میان دو ملت و علاقه مردم دو کشور به یکدیگر گفت: دیپلماسی شهری فرصتی است که موجب ارتقای دوستی ملت ها می شود و در این راستا تفاهم نامه خواهرخواندگی میان تهران و سارایوو زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری میان دو پایتخت به وجود آمده است.

سفیر کشورمان و شهردار سارایوو همچنین یاد قربانیان ویروس کرونا در ایران و بوسنی و هرزگوین را گرامی داشتند و ابراز امیدواری کردند با تحت کنترل درآمدن این همه گیری، زندگی و ارتباطات بین المللی به حالت عادی بازگردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار جهان