فلسطین: شتاب امارات برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران شرم‌آور است

تهران-ایرنا- واصل ابویوسف از رهبران سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) روز سه‌شنبه و در واکنش به نخستین سفر رسمی یک هیات اماراتی به فلسطین اشغالی، شتابزدگی امارات برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران را شرم‌آور خواند.

به گزارش شبکه خبری روسیاالیوم، ابویوسف گفت: امروز این عجله و شتاب امارات برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران با تشدید تجاوزات دشمن علیه مردم فلسطین همراه شده است. 

وی افزود:‌ شتاب اماراتی‌ها برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران درحالی انجام می‌شود که ساخت‌وساز واحدهای صهیونیستی و گسترش شهرک‌ها و دادن مجوز برای ساخت هزاران واحد مسکونی و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین به شدت افزایش یافته است.

ابویوسف این اقدام امارات را شرم‌آور خواند و گفت:‌ توافقنامه‌های دو جانبه‌ای که امروز میان دو طرف منعقد شد و رفت و آمدهایی دو طرف همگی در راستای نشان دادن چراغ سبز و دادن برگ امتیاز به اشغالگران برای تشدید تجاوزها و جنایت‌هایشان علیه مردم فلسطین انجام می‌شود.

در همین راستا، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس از نوار غزه نیز دیدار سفر امروز هیات اماراتی به فلسطین اشغالی را عاملی برای تشویق اشغالگران جهت ادامه تلاش‌ها برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل عنوان کرد.

انتقادات مقامات فلسطینی از اماراتی‌ها در حالی است که در سفر امروز هیات اماراتی به تل‌آویو، دو طرف ۴توافقنامه همکاری داخل فرودگاه بن گوریون و با حضور بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و استیفان منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امضا کردند.

این توافقنامه‌ها در حوزه هواپیمایی، لغو روادید  و حمایت از سرمایه‌گذاری و تکنولوژی میان دو طرف است.

بنابه گفته مسئولان اسرائیلی به دلیل نگرانی از ویروس کرونا، دیدار هیات اماراتی با مسئولان اسرائیلی که پنج‌ساعت بیشتر طول نکشید، در همان فرودگاه بن‌گوریون انجام شد.

یک هیات بلند پایه اماراتی علیرغم اعتراض شدید فلسطینی‌ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و خشم آنان از حضور برخی اماراتی‌ها در بیت المقدس، صبح امروز برای اولین بار به طور علنی جهت مذاکره با مقامات صهیونیستی به تل آویو سفر کرد.

حمید عبید الطائر وزیر امور مالی و عبدالله بن طوق المری وزیر اقتصاد در رأس هیات اماراتی حضور داشتند.

چندی پیش امارات و بحرین با نظارت آمریکا توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونسیتی را امضا کردند.

فلسطینی‌ها  توافق سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را خنجری از پشت به مردم فلسطین تعبیر کرده و با آتش زدن تصاویر سران امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی اعتراضات گسترده‌ای را در غزه و کرانه باختری برگزار کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار جهان