۲ خبر کوتاه از شهرستان های یزد و مهریز

یزد- ایرنا - -کاهش ۱۵ درصدی برداشت محصول خرمالو در مهریز و افتتاح نمایشگاه آسیب های اجتماعی به مناسبت هفته( ۲۷ مهر تا دوم آبان‌ماه) بزرگداشت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی(ناجا) در شهر یزد از جمله خبرهای کوتاه روز سه شنبه این استان است.

 دهمزمان با هفته بزرگداشت عصر امروز با حضور جمعی از مسوولان و مردم نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهر یزد افتتاح شد

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه شامل سه موضوع عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی و فضایی مجازی در راستای ارتقای آگاهی‌های دانش‌آموزان و خانواده‌ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی است .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد گفت: این نمایشگاه با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی و همچنین به صورت مجازی در نرم‌افزار شاد برای آموزش خانواده‌ها و دانش‌آموزان قابل استفاده است.

سرهنگ محمدرضا مزیدی افزود: امور فرهنگی و آموزشی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها جزو رویکرد اصلی نیروی انتظامی است که همواره در طول سال پیگیری می‌شود.

مهریز

رییس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مهریز گفت: برداشت محصول خرمالو  در این شهرستان که از نیمه دوم مهر در ۲۲ هکتار باغ های شهرستان آغاز شده است  در مقایسه با  سال گذشته ۱۵ درصد کاهش دارد که علت آن سرمازدگی و شیوع آفات گیاهی است .

اجمد باقری‌پناه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برداشت خرمالو به مدت ۲ ماه ادامه دارد  و بطور متوسط در هر هکتار ۱۵ تا ۲۰ تن تولید می‌شود و درختان خرمالو به صورت پراکنده در باغ های میانکوه، تنگچنار و خورمیز و بیشتر آن در محله‌های حوزه شهری قرار دارد.

به گفته وی این محصول در منطقه به خاطر شرایط آب و هوایی مناسب نسبت به دیگر مناطق از مرغوبیت بیشتری برخوردار است و بیشتر محصول در شهرستان به مصرف می‌رسد و  بخشی برای فروش به بازار یزد عرضه می‌شود .

خرمالو میوه‌ای پاییزی و سرشار از ویتامین‌های سی، آ و ب است و به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان از میوهای ضد سرطان محسوب می‌شود.

۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیرکشت اراضی کشاورزی مهریز است و مرکز این شهرستان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها