مرکز فوریت‎های بررسی مشکلات تولید در بوشهر راه‏‌اندازی می‌شود

بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: مرکز شبانه‎روزی فوریت‎های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری بزودی در بوشهر راه‎اندازی می‎شود.

سید حسین حسینی روز سه‎شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  در مرکز فوریت نمایندگان تمام دستگاه‏‎هایی مرتبط با حل مشکلات تولید و طرح‏‎های سرمایه‎گذاری باید با اختیار تام حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: این دستگاه‏ها باید آمادگی لازم داشته باشند تا با تعیین محل فعالیت مرکز فوریت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری حضوری پررنگ و موثر داشته باشند.

حسینی ادامه داد: هر دستگاه اعم از دستگاه‏های عضو و غیر عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در مرحله نخست خودش وظیفه حل مشکل واحد صنعتی را دارد و در صورت حل نشدن باید آن را در سطح ملی پیگیری کند و در صورتی که در سطح ملی حل نشد در مرحله سوم آن را در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید ارجاع دهد.

وی افزود: هر کدام از دستگاه‏‎های حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن نیز وظیفه دارند در دستگاه خود یک کمیته مستقل مرتبط با حل مشکلات واحدهای تولیدی داشته و موضوع‎ها را پیگیری کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار کرد: در این نشست‏ها باید یک معاون مستقل وجود داشته باشد تا در حوزه‎های گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن کارها را به صورت مستقل پیگیری شود.

وی گفت: یک سامانه نیز پیش راه اندازی شده و برای کارگروه تسهیل درخواست متقاضیان به صورت الکترونیکی دریافت و در کارگروه مورد بررسی قرار می ‏گیرد.

حسینی افزود: این سامانه همان سامانه بهین یاب با ساز و کار جدید است که زمینه ارائه خدمات بیشتری برای متقاضیان را فراهم کند.

وی بیان کرد: در ارتباط با تسهیلات رونق تولید طرح‎های جدید بخش صنعت شامل ۶ طرح به مبلغ ۷۲۰ میلیارد ریال نشست کارشناسی آنها برگزار شده که در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به متقاضیان پرداخت می‎شود.

حسینی اظهارداشت: در استان بوشهر تاکنون ۷۶ درصد تسهیلات بند الف بخش صنعت جذب شده که انتظار است مابقی آنها نیز بزودی جذب شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها