مسکو اتهامات واشنگتن و لندن را مبنی بر حمله سایبری به المپیک توکیو رد کرد

تهران- ایرنا- رییس کمیته امور خارجی مجلس دومای روسیه اتهامات وارده شده به مسکو را مبنی بر طراحی حملات سایبری برای مختل کردن المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو رد کرد.

به گزارش ایرنا، «لئونید اسلاتسکی» اتهامات وارد شده از سوی مقامات انگلیسی و آمریکایی را تلاشی برای بی‌اعتبار کردن روسیه و بدنام کردن وجهه بین المللی این کشور خواند.

اسلاتسکی در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس گفت: این (اتهام) مضحک و کاملا بی‌اساس است. چنین اظهاراتی اقدامات روسیه نیست بلکه «بدبینانه و بی‌ملاحضه» است. این اتهامات جدید اقدامی دیگر در راستای بی‌اعتبار ساختن روسیه است. اگر دروغی بگویید که به اندازه کافی بزرگ بوده و به دفعات آن را تکرار کنید، مردم در نهایت آن را باور می‌کنند. این کاری است که آنها روی آن حساب کرده‌اند.

مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس روز گذشته (دوشنبه) روسیه را به برنامه‌ریزی حملات سایبری علیه المپیک توکیو و سازماندهندگان این بازی‌ها، اسپانسرها و سرویس دهندگان خدمات حمل و نقل متهم کرد.

این به اصطلاح حملات که بریتانیا مدعی است از سوی سرویس اطلاعاتی روسیه طراحی شده است، سپتامبر سال گذشته و پیش از اعلام سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) مبنی بر محرومیت روسیه از حضور در رقابت‌های ورزشی بین المللی از جمله المپیک، آغاز شده است.

براساس اعلام مقامات آمریکا و انگلیس، سرویس اطلاعاتی روسیه (GRU) همچنین مسوول مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، هک و انتشار ایمیل‌های اشخاص مرتبط در کمپین «امانوئل مکرون» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ فرانسه است.

کمیته سازماندهی المپیک توکیو اعلام کرده است که «هیچ تاثیر ملموسی» از حملات مذکور در سرویس‌های این نهاد مشاهده نشده است.

بدنبال شیوع ویروس کرونا، المپیک ۲۰۲۰ توکیو با تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپن یک سال به تعویق افتاده است اما اوج‌گیری شیوه کووید-۱۹ برگزاری این رویداد بزرگ را در این تاریخ جدید نیز در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار ورزش