میزان تعهد خیرین به دانشگاه‌ها ۱۰ هزار میلیارد ریال است

کاشان- ایرنا- دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: میزان حمایت و تعهدات خیرین به دانشگاه‌های کشور در سال‎جاری ۱۰هزار میلیارد ریال است.

به گزارش ایرنا، حسین عسگریان ابیانه روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاح چند طرح دانشگاهی کاشان به خبرنگاران بیان کرد: ۴۰ هزار میلیارد ریال در چهار سال از سوی خیرین به این وزارتخانه اهدا شده است.

وی دانشگاه کاشان را در جذب خیرین، نگه‌داشت و تنوع‌بخشی به منابع با توجه به مشکل اعتباری دولت پیشتاز دانست و افزود: این پیشتازی در همه ابعاد مشهود است.

دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه افزون بر ۷۰ بنیاد علم و فناوری در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد هشت بنیاد فعال است که مهم‌ترین آن علم و فناوری دانشگاه کاشان است.

وی تنوع‌بخشی، نوآوری و ورود به عرصه کارآفرینی را از ویژگی‌های ممتاز بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه کاشان برشمرد و اضافه کرد: خیرین و حامیان علم و فناوری تا کنون فعالیت‌های برجسته‌ای را در همه زمینه‌ها در این دانشگاه به یادگار گذاشته‌اند.

به گزارش ایرنا، افتتاح و کلنگ‌زنی ۹ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاهی کاشان در آیینی با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی آغاز شد.

نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده دانشگاه کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها