هزینه مقاومت در مصاف با دشمن به مراتب کمتر از تسلیم شدن است

تهران- ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مقاومت و تسلیم شدن هر دو هزینه دارد، باید دید کدام یک بر دیگری برتری دارد همیشه در مصاف با دشمن هزینه مقاومت، به مراتب کمتر از تسلیم شدن است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی در همایش مجازی آگاه سازی سیاسی با فرماندهان یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در منطقه شمال شرق که به صورت ارتباط تصویری برگزار شد، با اشاره به به شرایط خاص کشور افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری الان ملت ما در حال گذر از پیچ تاریخی است. اگر بخواهیم از این پیچ گذر کنیم و به موفقیت برسیم باید آگاهی‌های سیاسی خود را بروز کنیم. ملتی که قدرت تجزیه و تحلیل اتفاقات روز منطقه و فرامنطقه را نداشته باشد، نمی‌تواند به سلامت از این پیچ تاریخی عبور کرده و عزتمندی آینده کشور خود را تضمین کند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: باید قدرت تحلیل تاریخی و سیاسی خود را در کشور، منطقه و فرا منطقه بالا ببریم؛ دوست و دشمن را بشناسیم و بدانیم در کدام موقعیت چه تصمیمی بگیریم. امیرالمومنین علی(ع) می‌فرمایند، بدانید کسی پرچم آزادگی و حق طلبی را حمل نمی‌کند، مگر این که بصیر و صبور باشد و بتواند در شرایط مناسب حق را شناسایی و از آن پیروی کند. یعنی فرد باید قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشد. ما باید قدرت تجزیه و تحلیل خود و اطرافیانمان  را بالا ببریم تا در روز خطر توان مقاومت داشته باشیم.

محمدحسنی افزود: موضوعی دیگر که در موفقیت یک امت تاثیر فراوانی دارد، آشنایی با تهدیدهای نوظهور دشمن است. مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح فرمودند که برای مقابله با تهدیدهای جدید دشمن برنامه ریزی کنید. یعنی باید لحظه لحظه دشمن را رصد کرد و نفس کشیدن‌های او را زیر نظر داشت. باید تمامی حرکات دشمن تجزیه تحلیل شود. برنامه‌های امروز دشمن در قالب جنگ ترکیبی است؛ به این معنا که در دیپلماسی، نظامی، اقتصادی و ... شاهد تهدیدهای دشمن هستیم. در جنگ چند جانبه باید صبورانه مقاومت کنیم و مطمئن باشیم که پیروزیم.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بیان کرد: دشمن می‌داند که با این فعالیت‌ها به چیزی نمی‌رسد، اما بازهم تمام تلاش خود را می‌کند. ملت ایران به نقطه‌ای رسیده است که دشمن فقط شعار تهدید را سر می‌دهد و در عمل توانایی انجام کاری را ندارد. خداوند وعده پیروزی ما بر دشمن باطل را داده است. خداوند متعال وعده داده که چه بسا یک سپاه کم تعداد، اما حق طلب، بر سپاه پرشمار باطل پیروز شوند. این موضوع را بارها آزموده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: در مبارزه با حکومت طاغوت که تا دندان مسلح بود، متوجه شدیم اگر ملتی برای خدا برخیزد، پیروز خواهد بود. در دوران دفاع مقدس، چون به وعده الهی پایبند بودیم، به پیروزی رسیدیم. اگر ما همان ملت دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشیم، خدا نیز مانند آن دوران پیروزی را به ما عطا خواهد کرد. اگر از ایمان خسته نشویم و در راه آن مقاومت کنیم موفقیت ازآن ما بوده و خواهد بود.

محمد حسنی افزود: موضوع مهم دیگری که برای گذر از این پیچ تاریخی اهمیت دارد، بحث تحلیل درست هزینه مقاومت و تسلیم برابر دشمن است. مقاومت و تسلیم شدن هر دو هزینه دارد، باید دید کدام یک بر دیگری برتری دارد. همیشه در مصاف با دشمن هزینه مقاومت، به مراتب کمتر از تسلیم شدن است. اعتقاد به این مطلب، خود نهایت عقلانیت در عملکرد سیاسی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی در ادامه به نمونه‌های ناموفق سازش در دنیا اشاره کرد و گفت: قذافی به خیال آن که می‌تواند مدیر کشورش لیبی بماند و قدرتش را افزایش دهد، سر سازش مقابل استکبار جهانی فرود آورد و قافیه را باخت. الان قذافی کجاست؟ لیبی چه شده است؟ برای مثال چرا سرنوشت کشوری مانند سوریه اینگونه نشد. خدا همه مردان مقاومت همچون سردار شهید همدانی را رحمت کند. زمانی که جنگ سوریه آغاز شد، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار همدانی و دیگر فرماندهان، به بشار اسد توصیه کردند که اگر مقاومت کنید، پیروز خواهید شد؛ همین طور هم شد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی به مشکلات اقتصادی اشاره و اظهار کرد: در شرایط بسیار حساسی از نظر اقتصادی هستیم. امروز باید دست در دست هم دهیم و با رزمایش‌های مومنانه، قناعت پیشگی، صرفه جویی راه مقاومت در پیش گیریم. آیا کسانی که همراه امام حسین (ع) در واقعه کربلا و پس از آن بودند، گرسنه و تشنه نبودند اما آیا مقاومت را سرلوحه کارشان قرار ندادند؟ ملتی که بخواهد پیشرفت کند باید این گونه مقاومت کند.

وی تصریح کرد: در سال جهش تولید ارتش جمهوری اسلامی ایران، اولویت خود را تولید امنیت و تقویت و تحکبم آن قرار قرار داده است تا زمینه سایر حوزه های تولید فراهم تر شود. امروز ارتش، سپاه، بسیج و دیگر ارگان‌ها به آبرومندانه‌ترین شکل هم وظایف جهادی خود را از در قالب تولید امنیت انجام می دهند و هم در  رزمایش‌های مومنانه و مقابله با کرونا در کنار مردم ایستاده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =