ناجا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

تهران - ایرنا - تفاهمنامه همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور افزایش سطح آگاهی های عمومی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی امضا شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، این تفاهمنامه روز سه شنبه در سومین روز از هفته نیروی انتظامی به امضای سردار احمد نوریان و علی اصغر کار اندیش معاون وزیر و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید.

براساس این گزارش، از آن جایی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امنیت و فرهنگ دو نهاد اثرگذار در رشد و بالندگی کشور و جامعه پذیری نسل‌های حال و آینده مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) به شمار می‌آیند، این تفاهمنامه امضا شد.

همچنین امنیت، بسترهای لازم برای فعالیت‌های فرهنگی و تعالی جامعه را در مسیر دفاع از ارزش‌های انقلاب ایجاد می‌کند و فرهنگ، از طریق درونی سازی ارزش‌ها و هنجارها، زمینه‌های حذف بسترهای ناامنی و رفتارهای مخاطره آمیز و ایجاد بصیرت، مقاومت و تاب آوری جامعه در برابر هجمه‌های فرهنگ بیگانه را فراهم می‌کند، بر این اساس همکاری و تعامل دو نهاد فرهنگ و امنیت امری ضروری به نظر می‌رسد.

از این رو تفاهمنامه بین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی (اداره کل مشارکت عمومی) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی (کمیته پدافند غیر عامل فرهنگی) منعقد شد.

موضوعات این تفاهمنامه شامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی و افزایش احساس امنیت در جامعه و ایجاد زمینه های فرهنگی لازم، به منظور اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه، ارتقاء اعتماد عمومی با بهره گیری از ظرفیت های موجود فرهنگی و هنری است.

همچنین هم افزایی، مشارکت و همکاری متقابل ناجا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت احساس امنیت حوزه فرهنگ و هنر، ترویج مبانی قانون پذیری و انضباط اجتماعی در بین آحاد جامعه و اصحاب فرهنگ، هنر و گروه های مخاطب از دیگر اهداف امضای این تفاهمنامه به شمار می رود.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برابر تقویم زمانی سنوات گذشته در دهه دوم مهر ماه آغاز می شود، اما با توجه به تلاقی ماه صفر و مراسم اربعین حسینی (ع) با ایام هفته ناجا، هفته ناجا در سال ۱۳۹۹ از ۲۷ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =