حوادث ناشی از کار در ایلام پنج ‌درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی ایلام ‌گفت: حوادث ناشی از کار در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است.

به گزارش سایت اداره کل پزشکی قانونی استان ایلام، مهدی علیزاده مهاجر اظهار داشت: به طور میانگین روزانه یک نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی ایلام مراجعه می کند.

وی افزود: در نیمه نخست سال جاری ۱۵۸ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این میزان نسبت با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش را نشان می دهد. 

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد از خدمات پزشکی قانونی مربوط به معاینات بالینی افراد زنده است که بیش از ۳۵ خدمت را شامل می شود.

علیزاده مهاجر تاکید کرد: در پزشکی قانونی کار درمانی صورت نمی گیرد لذا اولویت اول برای مصدومین ناشی از تصادف یا منازعه که نیازمند اقدامات درمانی هستند، مراجعه به مراکز درمانی جهت انجام اقدامات لازم می باشد چرا که تاخیر در درمان می تواند جان مصدوم را به مخاطره بیاندازد.

وی ادامه داد: در حال حاضر اداره پزشکی قانونی در پنج شهرستان ایلام شامل، دهلران، مهران، چرداول، دره شهر و ایوان فعال است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام اضافه کرد: با راه اندازی آزمایشگاه پاتولوژی در سال ۹۷ از ارسال نمونه ها به استان‌های همجوار بی‌نیاز شده است و با راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی قانونی نیز نمونه های سم شناسی در استان بررسی می شود.

استان ایلام با ۱۱ شهرستان ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها