اصفهانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را به عنوان یک فرهنگ رعایت کنند

اصفهان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مردم با مراجعه به سازمان‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی را به عنوان یک فرهنگ رعایت کنند و کارمندان هم نکات بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

کمال حیدری روز سه شنبه در حاشیه کارگروه ستاد نظارت استانی بر کرونا در استانداری در گفت و گو با ایرنا افزود: در این جلسه مقرر شد تمامی دستگاه‌ها نماینده‌ای را برای نظارت درون سازمانی و از سمت استانداری و بهداشت به صورت برون سازمانی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی روز به روز کاهش می‌یابد، اظهارکرد: این در حالی است که در سازمان‌ها نسبت به قبل به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت بهتری را شاهد هستیم.

وی گفت: برای اینکه بهتر بتوانیم فرهنگ استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را شاهد باشیم کمیته نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در استان، شهرستان‌ها، سازمان‌ها و ادارات شکل گرفته است.

حیدری ادامه داد: موفقیت ما زمانی خواهد بود که هر دستگاه خود مراقبتی را نهادینه و نظارت درون سازمانی را محقق کند، همچنین تک تک اعضای هر اداره حتی خدمه و رییس نیز نقش خود را در این فرآیند مشخص کنند.

وی اضافه کرد: روزهای ابتدایی شیوع کرونا تصور می‌کردیم این ویروس به سرعت ناپدید می‌شود اما متاسفانه روز به روز پیچیده‌تر شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهارداشت: اگر فرض بر آن باشد که تا ۲ سال آینده ویروس کرونا در کشور وجود داشته باشد باید سازوکارهای مناسبی برای مقابله با آن در نظر بگیریم در غیر این صورت در مساله سلامتی، اجتماعی و اقتصادی ضربه خواهیم خورد.

به گفته وی در این جلسه مقرر شد گزارش‌هایی از رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه ستاد استانی کرونا ارسال و نقاط ضعف مشخص شود.

حیدری افزود: در زمان حاضر پروتکل‌های بهداشتی در ادارت رعایت می‌شود اما به صورت کامل نیست به طور مثال دستگاه ضدعفونی کننده و پلاستیک جداکننده در ادارات نصب شده اما در برخی ادارات تصفیه هوا و الزام استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده و ماسک وجود ندارد که باید تدابیری در این راستا اندیشیده شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد تمامی حلقه‌های پروتکل‌های بهداشتی اجرا نمی‌شود و هنوز مراحل نفوذ این بیماری را نتوانستیم اجرا کنیم.

براساس آخرین آمار و اطلاعات، استان اصفهان با جمعیت بالغ بر پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر که در ۲۴ شهرستان ساکن هستند، دارای ۶۹ بیمارستان با حدود هشت هزار تخت فعال است.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا و ۳۱ هزار و ۳۴ نفر جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها