۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 84082024
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

"طرح‌ کوچ" در مدارس دماوند اجرا می‌شود

تهران – ایرنا – معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند با تاکید بر اجرای طرح کوچ با هدف شناسایی دانش‌آموزان دارای اضافه وزن در مدارس منطقه، گفت: تقویت دانش آموزان با ورزش های انفرادی و توجه به تغذیه آنان با توجه شرایط کنونی، ضروری است.

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه ششمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه دماوند با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد که در این نشست اجرای طرح کوچ در مدارس با هدف شناسایی دانش‌آموزان دارای اضافه وزن، توجه به سلامت تغدیه و ورزش آن با شیوع ویروس کرونا مطرح شد.

همچنین در این نشست طرح جدید دولت جهت ثبت‌نام رایگان پیش‌دبستانی‌ها و ارزیابی عملکرد در مورد آموزش فضای مجازی از طریق اپلیکیشن شاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شاهرخ جهانشاهی در این نشست اظهار داشت: کرونا معضلی است که شاهد تبعات آن هستیم بطوری که دیروز در ایران به عنوان روز سیاه کرونایی با جان باختن ۳۳۷ نفر نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه لازم است به طور ویژه مراقبت های لازم صورت گیرد، افزود: کرونا زندگی روزمره همه مردم را تحت الشعاع قرار داده است و همه مکلف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم بطوری که در شهرهای بزرگی همچون تهران زدن ماسک از درب منزل اجباری است و حتی در خودرو نیز باید رعایت شود که در غیر این صورت با قانون و جریمه مواجه می‌شود.  

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مشکلات پیش آمده در پی شیوع کرونا، حوزه آموزش و پرورش است که غیر حضوری شدن مدارس و انجام فعالیت های آموزشی به صورت مجازی موجب شده تحرک دانش آموزان بسیار کاهش یابد که لازم است جایگزینی برای این مهم پیش بینی کرد و به سوی ورزش‌های انفرادی حتی در خانه برویم.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و تبلیغات در این زمینه بسیار مهم است، گفت: شیوع کرونا محدودیت‌هایی را در جامعه ایجاد کرده است که یکی از این محدودیت ها، تعطیلی برخی مراکز ورزشی است که باید برنامه ای برای انجام فعالیت های ورزشی در فضای باز به ویژه برای دانش آموزان و بانوان ایجاد کرد تا از جامعه سالمی برخوردار باشیم.

جهانشاهی گفت: در کنار محدودیت هایی که برای انجام فعالیت های ورزشی وجود دارد، لازم است به تغذیه اهمیت ویژه دهیم این درحالی است که اشتیاق کودکان و نوجوانان به مصرف غذاهای فست فودی بیشتر بوده و همین امر زمینه چاقی آنان را افزایش می دهد که خود موجب انواع بیماری ها است.

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در ادامه این نشست به اجرای طرح کوچ اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای طرح کوچ تغییر سبک زندگی غیر فعال و تغذیه نادرست دانش‌آموزان به سبک زندگی فعال و تغذیه سالم است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن مدارس کنترل وزن دانش آموزان و جلوگیری از چاقی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به آمار ۲۱درصد از دانش آموزان کشور از چاقی رنج می برند، افزود: تغذیه نامناسب و کم تحرکی دوعامل مهم در ایجاد چاقی بین دانش آموزان است که امیدواریم با اجرای طرح کوچ بتوانیم تا پایان سال تحصیلی، از این آمار بکاهیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند بیان داشت: مدیران مدارس در سامانه سناد قد و وزن دانش آموزان رو وارد می کنند و اضافه وزن آنان مشخص می شود که لازم است علاوه بر همکاری معلمان، خانواده ها نیز در این طرح مشارکت لازم را داشته باشند و شهرداری ها نیز با نسب بنرهای اطلاع رسانی این طرح را معرفی کنند.

پورفتحی همچنین در ادامه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس، مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان به حساب ۸۰ مدرسه دولتی شهری و روستایی منطقه دماوند واریز شد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در این جلسه با بیان اینکه سلامتی و امنیت دو نعمت بزرگ الهای است، افزود: مبدا تمام موفقیت های بشر آموزش و علم است و ما باید برای کسب علم و سلامتی تبلیغ کنیم.

وی نقش رسانه ها در این زمینه بی بدیل خواند و از رسانه ها خواست برای تشویق دانش آموزان در این زمینه تلاش کنند تا کم تحرکی در بین دانش آموزان کاهش یابد و گفت: پیاده روی یکی از ورزش های سالم و بهترین ورزش است که می توان به راحتی برنامه ریزی کرد و در فضای باز آن را اجرا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها