حذف «اوزیل» از فهرست ۲۵ نفره آرسنال برای لیگ اروپا؛ خداحافظ تا فوریه

تهران- ایرنا- سرمربی باشگاه آرسنال نام «مسوت اوزیل» را از فهرست ۲۵ نفره اعلام شده برای حضور در لیگ اروپا حذف کرد.

به گزارش ایرنا، این تصمیم بدان معنا است که پردرآمدترین بازیکن توپچی‌ها با هفته‌ای ۴۵۳ هزار دلار درآمد، در بهترین حالت تا ماه فوریه نمی‌تواند برای این تیم به میدان برود.

اما این احتمال وجود دارد که مرد آلمانی همین حالا نیز آخرین بازی خود را برای توپچی‌ها انجام داده باشد؛ جایی که وی پس از پیوستن از رئال مادرید در سال ۲۰۱۳ برای هفت سال در آن توپ زد.

براساس مقررات لیگ برتر جزیره، آرسنال باید فهرست ۲۵ نفره خود را تا ساعت ۱۶:۳۰دقیقه امروز (سه شنبه) تحویل دهد و این فهرست باید شامل حداکثر ۱۷ بازیکن غیربومی بالای ۲۱سال باشد.

«میکل آرتتا» ۱۹ بازیکن با این شرایط در اختیار دارد اما به دلیل ناکامی باشگاه در فروش تعدادی از بازیکنان خود در پنجره تابستانی، دو ستاره بزرگسال این تیم نمی‌توانند در جریان نیم فصل نخست در فهرست تیم ثبت نام شوند.

باشگاه به اوزیل و «سوکراتیس» خبر داده است که در فهرست ۲۵ نفره قرار نگرفته‌اند. این تصمیم یک هفته پس از آن اتخاذ شده است که نام هر دو بازیکن از فهرست آرسنال برای حضور در مرحله گروهی لیگ اروپا از قلم افتاد.

آرتتا در آستانه دیدار تیمش برابر راپید وین در این خصوص اظهار داشت: می خواستم رو در رو این تصمیم را با آنان رد میان بگذارم. دلیل این تصمیم را توضیح دادم و گفتن این موضوع به آنان برای من سخت بود اما این جزو مقررات و محدودیت‌ها بوده و ما باید به آن احترام بگذاریم.

آخرین حضور اوزیل در آرسنال به دیدار خانگی فصل گذشته این تیم برابر وستهم مربوط می‌شود؛ آخرین دیدار پیش از تعویق فوتبال به دللی شیوع ویروس کرونا در ماه مارس.

او در فهرست دیدارهای فصل جای لیگ جزیره نیز قرار نگرفت حتی در مراحل اولیه جام اتحادیه.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار ورزش