رصد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی با سامانه «فعالیت‌های مدیریت دانشجویی»

تهران- ایرنا- مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: راه اندازی سامانه رصد فعالیت‌های مدیریت دانشجویی از اول مهر به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده است. این سامانه وضعیت دانشگاه ها را در امور مختلف دانشجویی مشخص می‌سازد.

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رحمان خدابنده لو در نشست مشترک مدیران دانشجویی و تربیت بدنی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی با مسؤولان و کارکنان اداره کل دانشجویی با هدف آموزش سامانه «رصد فعالیت‌های مدیریت دانشجویی» اظهار داشت: در این سامانه، بخش‌های مختلف فعالیت‌های ادارات دانشجویی از جمله تعذیه، خوابگاه‌ها، بیمه حوادث و کار دانشجویی و... تعریف شده است.

در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد وی افزود:‌ دانشکده‌ها و کارشناسان ادارات باید اطلاعات فعالیت‌های ادارات خود را ( به عنوان مثال در حوزه خوابگاه‌ها)  در این سامانه ثبت و بارگذاری کنند تا همکاران ما در ستاد بتوانند گزارش فعالیت‌های دانشگاه‌ها را در حوزه‌های مختلف دریافت و بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های دقیق را انجام دهند.

خدابنده لو با بیان اینکه بخش تربیت بدنی سامانه «رصد فعالیت‌های مدیریت دانشجویی» نیز ظرف دو هفته آینده در این نرم افزار جانمایی و راه‌اندازی خواهد شد، عنوان کرد: بخش فعالیت ادارات مشاوره نیز در دست بازنگری است و  به زودی در این سامانه جانمایی و فعال می‌شود. ضمن اینکه برای فعالیت شوراهای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این سامانه نیز برنامه‌هایی تدارک دیده‌ایم و قصد داریم این بخش را نیز در سامانه درصد فعالیت‌های مدیریت دانشجویی فعال کنیم.

وی هدف از «راه‌اندازی و فعالیت سامانه رصد فعالیت‌های مدیریت دانشجویی» را کسب اطلاعات دقیق و به روز فعالیت‌های ادارات دانشجویی و تربیت بدنی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: با فعالیت و راه‌اندازی این سامانه و درج اطلاعات ادارات حوزه‌های مختلف دانشگاه‌ها، می‌توان از وضعیت دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف باخبر و به صورت آنلاین و با استفاده از این سامانه از نحوه فعالیت اداره دانشجویی آنها مطلع شد.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه فعالیت و راه‌اندازی این سامانه از اول مهر به دانشگاه‌ها اعلام شده، گفت: بارگذاری و ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت ادارات دانشجویی توسط کارشناسان در سامانه انجام شده است و در حال تکمیل و ورود اطلاعات به این سامانه هستیم.

او بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاها و محیط‌های دانشگاهی به خصوص در خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها تاکید کرد و گفت: تا دو هفته قبل، گزارش‌های خوبی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی مبنی  بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن دانشجویی از سوی دانشجویان دریافت کردیم اما اکنون بر اساس گزارش‌های رسیده، مدت دو هفته‌ای می‌شود که دانشجویان کمتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند با توجه به موج جدید ابتلاء افراد به کرونا و افزایش آمار مرگ و میر، از شما مدیران دانشجویی تقاضا می‌کنم در فضاهای دانشگاهی و خوابگاهی، سخت‌گیری‌های زیادی در خصوص پروتکل‌های بهداشتی داشته باشید و به دانشجویان خاطی تذکرات لازم داده شود.

خدابنده لو همچنین به برگزاری جشنواره ورزشی مجازی در چهار رشته اشاره کرد و گفت: مهر و آبان ماه امسال نیز المپیاد ورزشی به صورت مجازی در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود ضمن اینکه قصد داریم در پایان سال، از دانشگاه‌هایی که بیشترین دانشجویان را در جشنواره‌های ورزشی مشارکت می‌دهند و حائز مدال و رتبه‌های برتر می‌شوند، تقدیر کنیم تشویق و قدردانی از دانشگاه‌هایی که در ایام کرونا، فعالیت‌های خوبی در زمینه توسعه زیرساخت‌های دانشجویی داشته‌اند را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: اکنون که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم و هزینه‌های حوزه دانشجویی دانشگاه‌ها در بحث خوابگاه و تغذیه کمتر شده است، دانشگاه‌ها باید در زمینه توسعه زیرساخت‌های دانشجویی از جمله تکمیل سالن‌های ورزشی یا سلف سرویس یا توسعه فضاهای دانشگاهی و خوابگاهی و صنعتی کردن آشپزخانه‌ها اقدام کنند. برخی از دانشگاه‌ها در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌اند و انتظار داریم دیگر دانشگاه‌ها نیز به سمت توسعه زیرساخت‌های دانشجویی بروند.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در مورد فوق به دانشگاه‌ها قول کمک داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =