سندهای توسعه و آمایش عمران وآبادانی چابهار را شتاب می‌دهد

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: سندهای توسعه و آمایش می‌توانند عمران و آبادانی سواحل مکران بویژه بندر چابهار را شتاب داده و بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.

رحمدل بامری روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چابهار گفت: آمایش سه ضلع یک مثلث را به هم ربط می دهد و به نوعی انسان، فضا و سرزمین می تواند توسعه را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه منظور از آمایش سرزمین، رسیدن به مطلوب ترین توزیع ممکن جمعیت با بهترین شکل توزیع فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در پهنه سرزمین است، خاطرنشان کرد: به همین منظور سند آمابش سیستان وبلوچستان برای هر شهر تدوین شده است که در بخش های مختلف به نقاط قوت برای توسعه توجه شده و به آن پرداخته می شود.

وی افزود: در بحث قوانین و مقررات و تدوین اسناد پنج ساله و چند ساله مشکلی وجود ندارد ولی این سند آمایش از همه بهتر می تواند موارد و ظرفیت های هر شهرستان را برای توسعه بکار گیرد.

فرماندار ویژه چابهار گفت: چابهار باید براساس جایگاه و موقعیتش سنجیده و مورد ارزیابی قرار گیرد تا شاهد کاهش مشکلات باشیم نباید چابهار با ظرفیت های گردشگری، صادرات، واردات، ترانزیت، کشاورزی مشکلات بزرگی نظیر حاشیه نشینی و بی آبی داشته باشد.

وی ادامه داد: باید در حوزه سدها، فرسایش خاک، مسائل و مشکلات اجتماعی، فضایی و هواشناسی و آب و خاک اعتبارات ویژه تخصیص پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها