تحقق وعده مناسب‌سازی راه دسترسی به بیمارستان بروجن

شهرکرد- ایرنا- افتتاح بیمارستان ولی عصر بروجن که در دهه فجر سال گذشته انجام شد، به سبب نبود راه دسترسی مناسب، گلایه‌های مردمی را متوجه این طرح کرده بود که اکنون با تکمیل این مسیر شیرینی این اقدام مهم دولت در چهارمحال و بختیاری تکمیل شده است و یکی دیگر از وعده‌های دولت محقق شد.

بیمارستان۲۳۹ تختخوابی بروجن یکی از به روزترین و مجهزترین بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری است که در دهه فجر سال گذشته به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت دولت دوازدهم در استان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

این افتتاح در حالی انجام گرفت که راه دسترسی به این بیمارستان به خوبی تکمیل نشده بود و همین موضوع دغدغه های برای مسوولان درمان و بهداشت استان بروجن را بر این طرح وارد کرده بود و برخی عنوان می‌کردند بدون راه دسترسی، افتتاح این طرح به صلاح نیست.

اما در اسفندماه ۹۸ که کشور و استان با شیوع کرونا مواجه شد افتتاح این بیمارستان نقطه عطفی برای خدمات‌رسانی به بیماران و یکی از مهمترین زیرساخت‌های درمانی استان به شمار آمد و نشان داد که افتتاح این طرح آنقدر هم بی‌دلیل نبوده است، هرچند شهرداری به عنوان متولی امر می‌بایست راه دسترسی این بیمارستان را هرچه سریع‌تر تکمیل می‌کرد.

این بیمارستان در سفر تیرماه  نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز به طور رسمی افتتاح شد و مقرر شد تا راه دسترسی این بیمارستان هرچه سریع‌تر تکمیل شود تا در خدمات‌رسانی به مردم و مراجعه‌کنندگان خللی ایجاد نشود.

در حدود سه ماه بعد بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی ولی عصر بروجن نه تنها به پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات مجهز شد بلکه با تحقق وعده دولت، راه دسترسی آن نیز اجرا شده تا به ویژه در شرایط کنونی ناشی از شیوع کرونا در تسهیل خدمات‌رسانی و تردد بیماران نقش مهمی داشته باشد.

شهردار بروجن در همین رابطه از اجرای راه دسترسی مناسب برای این طرح خبر داد و گفت: تامین اعتبار لازم سبب شد تا با بهسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی این مرکز درمانی از راه دسترسی مناسبی برخوردار شود.

حمزه‌علی ولیان با بیان اینکه راه دسترسی به این بیمارستان در سه فاز تعریف شده است، تصریح کرد: 2 راه دسترسی آن تکمیل شده است که راه دوم ظرف ۱۰ روز کاری با اجرای ۱۲ هزار مترمربع و صرف ۲ هزار تن آسفالت به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: فاز سوم این مسیر هم به صورت امانی و پیمانی با تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا قرار گرفته است که امید است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی، در فاز سوم این طرح پل روگذر به صورت امانی توسط شهرداری و عرشه پل به شکل پیمانی است از طریق برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اجرا می‌شود.

رضایتمندی در اظهارات مراجعه‌کنندگان نیز به خوبی مشهود است به طوری که این مسیر مناسب به ویژه با موسم بارش‌های فصل سرما برای مردم موضوع حیاتی است.

برخی از کاربران در فضای مجازی مدعی شده بودند که در زمستان سال گذشته مراجعه‌کنندگان به مشکل تردد در جاده ورودی بیمارستان  مواجه‌اند.

با این وجود با تکمیل بخش عمده‌ای از این جاده دسترسی، اما زمستان امسال بیماران به راحتی در جاده آسفالت می‌توانند به این مرکز درمانی مجهز مراجعه کنند و انتقادات و گلایه‌ها به پایان رسید.

بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی بروجن پس از ۱۱ سال عملیات احداث، سال ۹۸ به مرحله افتتاح رسید.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، این مرکز بهداشتی، درمانی ۱۷ هزار مترمربع زیربنا دارد و برای احداث فیزیکی این بیمارستان ۶۰۰ میلیارد ریال و برای تجهیز امکانات و دستگاه‌های مورد نیاز این بیمارستان که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها به شمار می‌روند ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مجید شیرانی در همین خصوص اضافه کرد: با افتتاح این بیمارستان مجهز پس از سال‌ها تحول بزرگی در حوزه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان شکل گرفت اما نبود راه دسترسی مناسب شیرینی این اقدام را به کام مردم تلخ کرده بود.

وی ادامه داد: اکنون با مناسب‌سازی راه دسترسی این شیرینی کامل شده و هم خودروهای امدادی، خودروهای شخصی مراجعه‌کنندگان و هم پرسنل بیمارستان به راحتی می‌توانند تردد کنند و رضایتمندی لازم حاصل شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از تجهیز بیش از پیش این بیمارستان طی هفته های اخیر خبر داد و گفت: این موضوع در خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا نقش مهمی داشته است.

شیرانی از خریداری تانک اکسیژن به مبلغ ۶ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این تانک به سیستم مرکزی اکسیژن بیمارستان وصل و به تک تک تخت‌های بیمارستانی متصل می‌شود که با این اقدام مشکل تامین اکسیژن به صورت سنتی و با کپسول اکسیژن برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام علاوه بر تامین اکسیژن با فشار کافی و دائم برای بیماران به ویژه بیماران کرونایی، ماهانه حدود ۸۰۰ میلیون ریال صرفه‌جویی می‌شود.

شیرانی همچنین از تامین یک دستگاه روپرتابل همراه یک دستگاه ماشین دیالیز و تجهیزات مربوط به آن برای بیمارستان بروجن خبر داد و گفت: با تامین این تجهیزات دیگر نیازی به جابه‌جایی بیماران بخش ICU جهت دیالیز نیست و این موضوع در تامین آسایش بیماران موثر است.

به گزارش ایرنا، در سفر ماه اخیر معاون درمان وزارت بهداشت به چهارمحال و بختیاری طی بازدیدی عملکرد پرسنل این بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرد و این موضوع در نشست ستاد کرونای کشور مورد تاکید واقع شد و وزیر بهداشت عنوان کرد که در بروجن یکی از بهترین و موفق‌ترین نوع مراقبت ICU کشور وجود دارد.

دکتر روحانی نیز هم در این نشست اظهار داشت: اگر می‌بینیم در یک شهرستان کادر بهداشتی و درمانی در مرکز آموزشی که این پرسنل آموزش دیدند برجسته است حتما باید تشویق شوند، من هم برای هرگونه پیشنهادی که وزیر بهداشت اعلام کند، آماده هستم.

بروجن در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =