فرماندار: اماکن پر خطر در بیجار تعطیل شدند

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار از تعطیلی اماکن عمومی پر خطر و باشگاه‌های ورزشی این شهرستان با مصوبه ستاد کرونا خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد کرونا گفت: وضعیت فعلی شهرستان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد.

وی اظهار داشت: در این شرایط دیگر با درخواست از مردم که رعایت کنند و ماسک بزنند نمی‌توان زنجیره شیوع کرونا را قطع کرد و باید با استفاده از قوانین قهریه و جریمه با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد کرد.

ورمقانی افزود: هشت ماه است که کشور درگیر بیماری ویروسی کرونا شده و دیگر نمی‌توان از کسی پذیرفت متوجه خطر نباشد، هر فردی که در جامعه سلامت عمومی را به خطر بیندازد، با او برخورد خواهد شد، چون سلامت جامعه شوخی بردار نیست.

فرماندار بیجار ادامه داد: بازرسان شبکه بهداشت و درمان با همکاری اصناف و اداره صمت، نظارت‌های روزانه و برخوردهای قانونی را شدت بخشیده، چون سوء استفاده برخی اصناف و مردم به ضرر عموم تمام خواهد شد.

او تاکید کرد: کارخانه ها و واحدهای تولیدی، مراکز عرضه غذای گرم و سرد، بانک‌ها و نانوایی‌ها، حمل و نقل شهری تاکسی و مینی بوس، بازار و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در اولویت بازرسان بهداشت محیط قرار دارد.

ورمقانی گفت: تهیه و دسترسی به ماسک برای عموم مردم آسان شده و دیگر این بهانه که ماسک وجود ندارد و یا گران است، معنایی ندارد، زیرا در تمام اصناف ماسک به تعداد نامحدود و با قیمت ارزان تر از قیمت مصوب عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در ادارات دولتی به ارباب رجوعی که ماسک نداشته باشد خدمات ارائه نخواهد شد، افزود: در همه ادارات در صورت مشاهده عدم رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی توسط کارکنان، طبق قانون تخلفات اداری با آنها برخورد خواهد شد.

ورمقانی ادامه داد: تا اطلاعیه بعدی ستاد کرونای شهرستان، برگزاری نماز جمعه و جماعات، مراسم عروسی، عزاداری و حضور در آرامستان‌ها ممنوع است و پلیس راهور در صورت مشاهده هر گونه خودرو متوقف شده در محدود آرامستان ها، مجوز جریمه با تخلف دارد.

فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه برگزاری هر گونه تجمعات فرهنگی و ورزشی در شهرستان تا گذشتن از وضعیت قرمز ممنوع است و با متخلفات برخورد خواهد شد، گفت: لیگ مسابقات فوتبال که به علت شیوع بیماری کرونا چند ماه به تعویق افتاده بود، در آذرماه بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

او به آمار مبتلایان بیجاری کرونا هم اشاره کرد و اظهار داشت: از یک هزار و ۲۸۱ مورد مثبت کرونا در شهرستان، تاکنون ۴۱ نفر در شهر و ۴۵ نفر دیگر در نقاط شهرستان فوت کرده‌اند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =