ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در شهرجدید هشتگرد آغاز می شود

 کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد استان البرز اعلام کرد که عملیات ساخت ۱۲ هزار و ۹۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن روز پنجشنبه هفته جاری با پیام ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری در این شهر آغاز می شود.

 مسعود حق لطفی  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید هشتگرد در چهار قالب فروش اقساطی(مسکن یکم)، تفاهم‌نامه، مشارکت و واگذاری با تعهد ساخت ، اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن با هدف متعادل شدن بازار مسکن اجرایی شده است، گفت: واگذاری مسکن به مصرف‌کنندگان واقعی و به ویژه خانه اولی‌ها با قیمت پایین و کیفیت بالا، از ویژگی‌های اصلی این طرح است. 

حق لطفی گفت: سعی ما بر این است که در کمترین زمان ممکن واحدهای طرح اقدام ملی مسکن را تامین و در اختیار مردم قرار داده تا بتوانیم وضعیت مسکن را سامان ببخشیم.

وی عنوان کرد: تاکنون حدود ۲۶ هزار نفر برای بهره‌مندی از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان البرز ثبت نام کرده اند که البته برخی از آنان به دلیل نداشتن شرایط لازم در فرآیند ثبت نام قطعی از فهرست حذف خواهند شد.

وی گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرجدید هشتگرد یک میلیون و ۳۳۹ هزار۴۱۲ متر مربع زمین  جانمایی شده است.
وی همچنین بیان داشت: اجرای  چنین طرح هایی گامی موثر برای تامین مسکن  اقشار متوسط و کم درآمد خواهد بود.
حق لطفی اظهار داشت: برای آغار اجرا و ساخت پروژه‌ها لازم است افرادی که در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن واحد شرایط شناخته شده و پیامک دریافت کرده‌اند، نسبت به تکمیل مدارک و واریز وجه آورده خود اقدام کنند.

شهرجدید هشتگرد واقع در ۴۰ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز برای اسکان جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج در نظر گرفته شده و تاکنون ۸۰ هزار نفر جمعیت در این شهر اسکان یافته اند.

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مهر از سال ۸۷ در شهر جدید هشتگرد آغاز شده و قرار است تا پایان امسال پرونده این مسکن مهر با تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی به مردم  در استان البرز بسته شود.

پیش بینی می شود با واگذاری مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن جمعیت شهرجدید هشتگرد در افق ۱۴۰۴ از ۵۰۰ هزار نفر فراتر رود.

راه اندازی خط ریلی تهران - کرج - شهرجدید هشتگرد در زمستان سال ۹۸ با حضور رییس جمهوری مهمترین اقدام برای ترغیب مردم به سکونت در شهر جدید هشتگرد است که این پروژه با راه اندازی ایستگاه های جدید در حال توسعه می باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =