برخی سخنان و رفتارها به جایگاه مجلس آسیب می‌زند

تهران- ایرنا- عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با انتقاد از برخی سخنان و رفتارها که به جایگاه مجلس آسیب می‌زند، گفت: متاسفانه برخی از مسوولان برای برداشتن بار مسوولیت از روی دوش خود به راحتی از نام رهبری استفاده می‌کنند که شایسته نیست.

«محمد سرگزی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره چگونگی رسیدگی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به شکایات گفت: فرایند رسیدگی هیأت بدین صورت است اگر شکایتی وصول شود آن را بررسی می‌کند البته در بعضی از موارد نیز جرایم عمومی است که دادستان به‌شکل مستقیم ورود می‌کند.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با انتقاد از برخی سخنان و رفتارها که به جایگاه مجلس آسیب می‌زند، گفت: متاسفانه بعضی از مسوولان برای برداشتن بار مسوولیت از روی دوش خود به راحتی از اسم رهبری استفاده می‌کنند که شایسته نیست.

سرگزی درباره ورود هیات به موضوع شکایات تصریح کرد: هر گزارشی در مورد نماینده‌ای به هیات نظارت واصل می‌شود هیات موظف است آن را پیگیری و بر طبق موازین حقوقی بررسی کند و اعضا نظرشان مبنی بر تخلف یا جرم بودن آن رفتار به سبب صدور حکم را اعلام می‌کنند.

وی با تاکید بر اثربخشی رسانه‌ها در جامعه و آسیب زا بودن  پرداختن به بعضی از مسائل در رسانه‌ها، گفت: می‌دانیم خیلی از مسائلی که در جامعه رخ می‌دهد دست دولت و مجلس نیست و فشارهای اقتصادی دشمن و تحریم‌ها در مشکلات اقتصادی نقش داشته است ولی باید به نحوی عمل کنیم تا دل‌ها را برای خدمت به مردم به یکدیگر نزدیک کنیم.

نماینده مردم زابل در مجلس یازدهم درباره فعالیت‌ هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس یادآور شد: گزارش‌هایی به دست هیات می‌رسد؛ در مواردی از سوی دستگاه قضا از هیات استعلام می‌شود که آیا رفتاری که انجام شده در حدود رفتار نمایندگی بوده یا خیر؟ مواردی هم در خود مجلس پیش می‌آید که بر اساس قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به نوعی خلاف شأن نماینده است و هیات به آن رسیدگی می‌کند. البته در این مدت پرونده‌هایی رسیدگی شد که تعداد آنها کم بود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که هیات انجام داده گفت و گو با نمایندگان درباره لحاظ برخی موازین حقوقی در اظهار نظرهایشان است و بر این امر نیز این هیات اهتمام دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =