اختصاص حدود ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای حوزه درمان آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه بخش بهداشت و درمان گفت: طی سال‌های اخیر، سالانه به طور میانگین حدود ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی به این حوزه اختصاص یافته که رقمی بسیار قابل‌توجهی است.

ناصر حضرتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار در همه شهرستان‌های استان و برای توازن بین مناطق مختلف در حوزه بهداشت و درمان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم که از محل اعتبار توازن منطقه‌ای، ۴۵۰ میلیارد ریال برای اتمام پروژه‌های بیمارستانی استان که پیشرفت بالایی دارند، اختصاص یابد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: با توجه به اهمیت توسعه شاخص‌های انسانی به‌ویژه در حوزه بهداشت و درمان، با راهنمایی مقام عالی استان، امسال نیز در راستای توسعه شاخص‌های انسانی به ویژه در حوزه سلامت متمرکز شده‌ایم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های موفق در توسعه بخش بهداشت و درمان طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در کشور بوده است.

ساخت صدها متر مربع فضای درمانی در ارومیه و بسیاری دیگر از شهرهای آذربایجان‌غربی و مراکز و خانه‌های بهداشت متعدد، از جمله نتایج این نگاه ویژه به شمار می‌رود.

در حالی‌که تا پیش از دولت تدبیر و امید، شاخص تخت بیمارستانی در آذربایجان‌غربی کمتر از یک تخت به ازای هر هزار نفر بود، در حال حاضر این رقم به حدود ۱.۵ تخت به ازای هر هزار نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها