۲۵۰ کیلومتر راه روستایی مازندران آسفالت می‌شود

ساری - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از امضای تفاهم‌نامه برای بهسازی و آسفالت ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی استان بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ، استانداری مازندران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خبر داد.​

به گزارش روز سه شنبه روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ، عباسعلی نجفی گفت که این مسافت راه روستایی با تامین اعتبار مشارکتی به مبلغ یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بهسازی و آسفالت می شود.

وی مدت زمان اجرای طرح بهسازی و آسفالت راه های روستایی استان را هم ۲ سال اعلام کرد.

نجفی با اعلام این که تفاهمنامه در راستای ارتقاء راه های روستایی و مشارکت در تامین مالی جهت اجرای پروژه های اولویت دار این حوزه منعقد شد ، گفت : بر اساس این تفاهمنامه در ۱۷۵ کیلومتر از راه روستایی عملیات احداث ، تکمیل و آسفالت انجام می شود و ۷۵ کیلومتر هم تحت عملیات بهسازی و روکش آسفالت قرار خواهد گرفت.

وی افزود : محورهای مواصلاتی مازندران در شمار شریان‌های مهم کشور است و بهسازی راه‌های روستایی ، تسریع در توسعه راه‌ها و رسیدگی به مشکلات این بخش بویژه حوزه حمل نقل از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اظهار این که قرار گرفتن ظرفیت‌ها در کنار هم منجر به رفع مشکلات هم استانی ها شده است ، ابراز امیدواری کرد در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پروژه‌های توافق شده به صورت هم افزا و هماهنگ اجرایی شود.

نجفی گفت : بیش از ۹۰ درصد حمل‌و نقل مازندران جاده‌ای است و اکنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی در استان وجود دارد که ایمن سازی و ارتقای آنها می تواند نقس بسیار موثری در توسعه استان ، افزایش اشتغال و کارآفرینی و همچنین تسهیل و تسریع حمل محصولات کشاورزی داشته باشد.

بر اساس گزارش رسمی اداره کل راه و شهر سازی مازندران ، حدود هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان وجود دارد که تنها چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن آسفالت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها