منع قانونی برای فعالیت دانشکده دندانپزشکی البرز وجود ندارد

کرج - ایرنا - معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که با وجود شیوع کرونا منع قانونی برای فعالیت آموزشی دانشکده دندانپزشکی این استان وجود ندارد.

 دکتر شهروز یزدانی  روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا  طی سه هفته اخیر در البرز بنا به تصمیم ستاد کرونا و ابلاغیه های بالادستی قرار بر این شد  که کلیه آموزش ها به جز  آموزش کارورزان و دستیاران به صورت غیر حضوری انجام شود. 
وی تصریح کرد: هیچ  دانشجویی  به جز کارورزان و دستیاران  در هیچکدام از دانشکده ها در سه هفته ی اخیر آموزش حضوری نداشته اند. 
 یزدانی ادامه داد: کارورزان و دستیاران  جزیی از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی محسوب می شوند و همان طور که سیستم بهداشت و درمان در این وضعیت تعطیلی ندارد و ابلاغیه ای نیز در خصوص عدم فعالیت کاروزان و دستیاران به دانشگاه های علوم پزشکی  ابلاغ نشده است  این عزیزان نیز در کنار کادر درمان مشغول آموزش و همچنین ارائه خدمت می باشند .  
وی در خصوص کارآموزان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : با توجه به تصمیم ستاد کرونای استان و دانشگاه قرار بر این شد کارآموزان در این شرایط در محل های کارآموزی خود حضور نداشته باشند تا میزان مواجهه  با این بیماری کاهش یابد. 
معاون اموزشی دانشگاه در خصوص آموزش رشته ی دندانپزشکی گفت : طی سه هفته ی گذشته تنها یک جلسه آموزش حضوری اختیاری  با حضور کارورزان ( دانشجویان ترم ۱۱ و ۱۲ )  رشته ی دندانپزشکی در این دانشکده برگزار شده است  که در زمان حاضر با توجه به تصمیم ستاد کرونای دانشگاه این گروه نیز از آموزش حضوری خارج شده است. 
 یزدانی با اشاره  به اطلاعیه منتشر شده از سوی دبیر آموزش شورای دندانپزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی نیز جزئی از مراکز بهداشتی و درمانی محسوب می شود و فعالیت این دانشکده در دوران کرونا منع قانونی ندارد چرا که همان گونه که به اورژانس پزشکی نیاز است  به اورژانس دندانپزشکی  جهت ارائه خدمات دندانپزشکی  در دوران کرونا نیز احتیاج است. 
معاون آموزشی ادامه داد: اساتید و اعضای هیات علمی در دانشکده دندانپزشکی حضور دارند و خدمات را به مردم شریف ارائه می دهند . 
وی ادامه داد : تا کنون هیچ ابلاغیه بالادستی در خصوص منع فعالیت کارورزان و دستیاران دندانپزشکی در دوران کرونا صادر نشده است اما با توجه به صلاحدید دانشگاه و تصمیم گیری در ستاد کرونای دانشگاه در زمان حاضر آموزش حضوری در هیچ رده و گروهی در دانشکده دندانپزشکی انجام نمیشود ولی به  محض اینکه از پیک کرونا در استان  خارج شویم و شرایط کمی تغییر کند  در خصوص آموزش دانشجویان ترم ۱۱ به بالا ( کارورزان ) تصمیم گیری های لازم اتخاذ می شود. 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اکنون با توجه به وضعیت بحرانی استان تمامی آموزش ها در تمامی دانشکده ها به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها